...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Ramowy program na rzecz konkurencyjności i innowacji przedłużony do końca 2014 r.

Rząd zdecydował, że program wieloletni dotyczący udziału Polski w Programie ramowym na rzecz konkurencyjności i innowacji dla małych i średnich firm (Program CIP) zostanie przedłużony do końca 2014 r.

Celem Programu CIP jest promowanie konkurencyjności europejskich małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Jego zadaniem jest:

- wspieranie działalności innowacyjnej (w tym innowacji ekologicznych),
- zapewnienie lepszego dostępu do środków finansowych
- świadczenie na poziomie regionalnym usług wsparcia dla biznesu.

Program ma zachęcać do szerszego i lepszego wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz wspomagać rozwój społeczeństwa informacyjnego. Promuje również wykorzystanie energii odnawialnej i efektywność energetyczną. Jego realizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przedłużenie programu o rok wymaga większych środków na jego realizację.  W związku z tym przewidziano zwiększenia kwot na:

 • działalność polskich ośrodków sieci Enterprise Europe Network o 7 500 000 zł, czyli do 54 300 000 zł;

 • działalność Krajowego Punktu Kontaktowego (KPK) dla instrumentów finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw oferowanych w ramach programu CIP – o 750 000 zł, czyli do 9 750 000 zł.

Przy ustanawianiu programu do 2013 r. zaplanowano także 600 000 zł na sfinansowanie udziału Polski w inicjatywach podejmowanych w ramach Programu CIP.

W rezultacie, w latach 2008-2014 na udział Polski w Programie CIP zostanie wydane z budżetu państwa 64 650 000 zł.

Dzięki zabezpieczeniu współfinansowania działalności polskich ośrodków sieci Enterprise Europe Network przedsiębiorcy uzyskają dostęp do kompleksowych usług, które pomogą im podejmować i rozwijać działalność gospodarczą, a także potencjał i zdolności innowacyjne oraz konkurować na wspólnym rynku. Z kolei zabezpieczenie finansowania działalności Krajowego Punktu Kontaktowego zapewni przedsiębiorcom oraz instytucjom finansowym dostęp do informacji o unijnych instrumentach finansowych, co powinno przyczynić się do szerszego ich wykorzystywania. W praktyce KPK będzie prowadził działania informacyjno-promocyjne o instrumentach dostępnych dla przedsiębiorców w ramach Programu CIP, a także nowych unijnych instrumentach finansowych na lata 2014-2020 w ramach programów: COSME, Horyzont 2020, Program Unii Europejskiej na rzecz przemian i innowacji społecznych, Kreatywna Europa.

Program COSME – to program ramowy na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz średnich i małych firm, który został przyjęty przez Radę Europejską 5 grudnia 2013 r. Rok 2014 będzie pierwszym rokiem jego realizacji. W ramach tego programu będzie kontynuowana większość instrumentów wdrażanych obecnie w ramach Programu na rzecz Przedsiębiorczości i Innowacji (to jeden z trzech programów szczegółowych Programu CIP). W ramach programu COSME utrzymane zostanie wsparcie dla działalności polskich ośrodków sieci Enetrprise Europe Network. Horyzont 2020 – to Program ramowy w zakresie badań naukowych i innowacji. Z kolei Program Unii Europejskiej na rzecz przemian i innowacji społecznych – to program, który proponuje instrument mikrofinansowy mający na celu ułatwienie dostępu do finansowania przedsiębiorcom, w tym najbardziej oddalonym od rynku pracy  (ulokowanym fizycznie daleko od podaży pracy, np. na wyspie) oraz przedsiębiorstwom społecznym. Kreatywna Europa – to Program ramowy służący wspieraniu europejskiego sektora kultury i sektora kreatywnego.

Sieć Enterprise Europe Network wspiera przedsiębiorstwa za pośrednictwem ok. 600 punktów kontaktowych zlokalizowanych w 54 krajach. W ramach tych punktów w Polsce działa obecnie 30 ośrodków, zgrupowanych w 4 konsorcjach. Sieć świadczy usługi przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorcom oraz osobom, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą (start-ups). Z jej usług mogą też korzystać duże przedsiębiorstwa, instytuty badawcze, uniwersytety, centra technologiczne i biznesowe oraz podmioty działające na rzecz rozwoju innowacji. Sieć świadczy np. o usługi informacyjne i doradcze dotyczące prawa i polityk Unii Europejskiej, usługi z zakresu transferu technologii (audyty technologiczne, a także związane z prowadzeniem działalności gospodarczej za granicą. Pomaga w znalezieniu partnerów do współpracy gospodarczej i transferu technologii. Organizuje firmom wyjazdy na targi współfinansowane przez Komisję Europejską, a także szkolenia, warsztaty i seminaria.

Od początku 2008 r. do końca 2010 r. z usług 30 polskich ośrodków działających w ramach 4 konsorcjów skorzystało ok. 49 tys. podmiotów, w tym ponad 32,5 tys. MŚP, 7,2 tys. rozpoczynających działalność gospodarczą oraz ponad 1000 jednostek naukowych. Po modyfikacji przez Komisję Europejską wskaźników obrazujących działalność EEN, w latach 2011-2012 liczba odbiorców działań promocyjnych wyniosła prawie 2,7 mln osób, w wydarzeniach lokalnych i regionalnych wzięło udział ok. 16,5 tys. osób, z usług audytu technologicznego i analizy biznesowej skorzystało ponad 800 odbiorców. W latach 2008-2012 punkty kontaktowe zorganizowały ok. 340 konferencji, seminariów, szkoleń, wizyt studyjnych, warsztatów dotyczących programów szczegółowych Programu CIP, w których uczestniczyło ponad 13,6 tys. uczestników. Udzieliły ok. 5,3 tys. informacji, konsultacji i porad oraz ok. 3 tys. informacji telefonicznych i mailowych. Ponadto, z instrumentów finansowych Programu CIP skorzystało 6 polskich instytucji: trzy banki (BPH SA, PKO SA, Paribas Bank Polska SA), dwa fundusze poręczeniowe (POLFUND SA i Polski Fundusz Gwarancyjny Sp. z o.o.) oraz Europejski Fundusz Leasingowy SA.

źródło: www.premier.gov.pl

Bieżące wydanie czasopisma

Czekolada, bajgle i cruffiny - w najnowszym wydaniu wgryzamy się w tematy, które mocno kojarzą się w jesienią i powrotem do szkoły. Oprócz tego częstujemy też nowinkami, takimi jak mąka z owadów. Szukamy makaronikowych inspiracji.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać
  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji