...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Rebread - “drugie życie” czerstwego pieczywa

Rebread uratował w miesiąc pół tony niesprzedanego chleba. Organizacja nieustannie szuka nowych pomysłów na jego wykorzystanie i preko0nuje, że jest ich ich mnóstwo. Z czerstwego chleba można produkować opakowania, kosmetyki czy alkohol!

Krakowski startup mówi stanowcze nie marnowaniu żywności, a zwłaszcza pieczywa. Rebread uratował w miesiąc pół tony niesprzedanego chleba. Organizacja nieustannie szuka nowych pomysłów na jego wykorzystanie i zamierza je rozwijać w przyszłości, a - jak twierdzi założycielka startupu - jest ich mnóstwo. Z czerstwego chleba można produkować opakowania, kosmetyki czy alkohol.

Do Rebread może zgłosić się każda piekarnia, która nie chce marnować i wyrzucać pieczywa. Organizacja chce pomagać zwłaszcza tym małym, rzemieślniczym i jest w kontakcie z 50 piekarniami; od niektórych z nich (na razie w Krakowie) już regularnie odbiera chleb. Rebread organizuje całą logistykę, wiedząc, że z tym mogą mieć problem mali producenci w odróżnieniu np. od sklepów wielkopowierzchniowych (założycielka Rebread, Katarzyna Młynarczyk, sama jest właścicielką niewielkiej rzemieślniczej piekarni i opiera pomysł również na własnych doświadczeniach).

Już teraz produkowany jest kraftowy napój spirytusowy, powstaje w Podkarpackiej Destylarni Okowity (na razie jest to faza testowa). Jest szansa, że w sierpniu wejdzie do sprzedaży, jeśli przejdzie próby pozytywnie. Są już kolejne pomysły na produkcję piwa i bezalkoholowych napojów. Rebread złożył też wniosek o dotację unijną na badania i opatentowanie nowych sposobów użycia czerstwego pieczywa.

Więcej info >>> KLIK

Źródło >>> KLIKBieżące wydanie czasopisma

Sernik idealny, czyli jaki? Jaką rolę jajko odgrywa w wypiekach? Wiosenne kwiaty z cukru krok po kroku. Historia piekarni Versailles. A na naszej okładce Branżowa Osobowość Roku - Agnieszka Krenc. Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji