...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , BMC Polska, materiał promocyjny

Robota dla Ribota

Creme patissiere, przy którym nie trzeba stać i mimo to się nie przypali? Magia? Nie, tak właśnie działa nowoczesna technika w służbie cukiernictwu – Ribot. Co jeszcze potrafi ten kuchenny pomocnik?

Odpowiedź na potrzeby cukiernika
Niektórzy kupują go, bo cenią innowacyjne urządzenia przyspieszające pracę. Inni, bo powtarzalność produktu to dla nich podsta­wa. Większość pragnie po prostu wyręcze­nia w prostych, aczkolwiek absorbujących czynnościach, które pochłaniają cenny czas. Przykład? Klasyczny creme patissie­re, którego produkcja w rondlu odbywa się cały czas przy palniku i wymaga miesza­nia, aby się nie przypalił. Trzeba uważać, by gorący garnek nie spadł z palnika i ni­kogo nie poparzył. Takie sytuacje zdarza­ją się nawet doświadczonej załodze, np. w jednej cukierni półka ścienna uderzyła o garnek wypełniony 50 litrami gorącego budyniu. Całe szczęście ten rozlał się na posadzkę, gdy nikogo nie było w pobliżu. W efekcie właściciel, gdy tylko zapoznał się z Ribotem, bez wahania zdecydował się na jego zakup. Kolejny produktem, którego przygoto­wanie możemy sobie ułatwić, jest cia­sto parzone. Jak sama nazwa wskazu­je, w jego przypadku musimy zaparzyć mąkę. Tu z kolei atutem maszyny jest powtarzalność. Pracownik może mieć słabszy dzień i nie doparzy mąki, wo­bec czego produkt będzie inny. Maszyna nie męczy się, więc za każdym razem bezbłędnie powtórzy cały proces. Cia­sto sporządzone z pomocą Ribota ma zawsze takie same parametry. I pomy­śleć, że to wszystko odbywa się w pro­sty i bezwysiłkowy sposób – składniki dodajemy do maszyny, po czym zlewamy już wychłodzony produkt. Nie musimy niczego dodawać lub mieszać.Prostota, wygoda i ekorozwiązania
Dlaczego Ribot tak trafnie rozwiązuje pro­blemy cukierni? Ponieważ został stworzo­ny właśnie w odpowiedzi na najczęstsze trudności, które spotykają pracowników produkcji. Maszyny są zbudowane tak, by były nie tylko proste i wygodne w obsłudze, ale też zgodne z najnowocześniejszymi tren­dami technicznych rozwiązań dotyczących zużycia energii i wody. Są wyposażone w innowacyjny system grzejąco-chłodzą­cy, a także wygodny komputer, w którym zapisane są programy z inspiracjami dla ambitnej pracowni. Wyrzut wyposażony zo­stał w duży otwór, przez który jesteśmy w stanie szybo opróżnić maszynę. Poprzez wolne mieszanie (od 5 do 500 rpm) pa­nujemy nad wszystkimi procesami, nato­miast kontrola obrotów we wszystkie strony z przerwami daje nam potężne możliwości w sterowaniu maszyną. Układ chłodniczy zbudowany jest w taki sposób, aby precy­zja zadanej temperatury była zachowana (zakres od -15 do +110°C), co daje duży wachlarz ustawień. Bardzo dużym atutem Ribota jest moż­liwość programowania i nazywania wła­snych programów. Maszyna potrafi działać w różnych dziedzinach szeroko rozumiane­go cukiernictwa. Komputer jest podzielony na strefy produkcyjne, w tym: cukiernię, lodziarnię, czekoladę oraz (coraz częściej wchodzącą do cukierni) gastronomię. Pod­sumowując, w jednym urządzeniu mamy zamkniętych kilka maszyn: w przypadku asortymentu lodziarni zastępuje pastery­zator, dojrzewalnik i frezer pionowy, w cu­kierni służy jako mikser planetarny, spiral­ny, pasteryzator, szatkownica, zaparzacz, a w czekoladziarni jako temperówka.

Ribot potrafi
Mieszać i blendować produkty płynne, kre­my czy ciasta. Ubijać jajka. Kroić i szatko­wać mięso, ryby warzywa, świeże owoce i wiele innych. Wreszcie ugniatać ciasto na chleb, pizzę lub makaron. Może też pod­grzewać produkty płynne, sypkie i ciasta oraz temperować czekoladę. Lepiej by było zapytać, czego Ribot nie potrafi! Wszystkie procesy kontrolowane są poprzez precy­zyjne ustawienia temperatury i czasu. Pa­rametry te pozwalają na automatyzację, przyspieszenie, a co najważniejsze powta­rzalność procesów i bezpieczeństwo mikro­biologiczne. Dodatkowym atutem jest to, że jeśli chłodzimy wyroby bardzo szybko, to automatycznie przedłużamy ich termin przechowywania. Dzięki tak wszechstronnemu zastosowaniu Ribota możemy przy okazji zaoszczędzić nie tylko czas, ale i miejsce w pracowni! Mając takie urządzenie, możemy pozbyć się wielu maszyn, które dotychczas zajmowały cenną powierzchnię.

Ribot w lodziarni
Urządzenie to posiada umiejętności wy­magane podczas produkcji własnych past lodowych, variegat, pasteryzacji, dojrzewa­nia mieszanki lodowej i frezowania lodów. Jego konstrukcja pozwala również na za­trzymanie frezowania podczas pracy, wla­nie rozpuszczonej czekolady, poczekanie, aż zastygnie i odwrócenie obrotów. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy lody stra­ciatella o czystej, nieprzebarwionej kon­systencji. Wykorzystanie Ribota do lodów, takich jak bakaliowe czy z galaretką, to spełnienie wymagań zarówno pod wzglę­dem tempa pracy, jak i jakości.Ribot w cukierni i piekarni
Wyroby, takie jak creme patissiere, cremux, pata choux (ciasto parzone), to zaledwie promil możliwości maszyny. Pozwala ona na wykreowanie dżemów i konfitur z kon­trolą tego, co jest w składzie, czyli wyłącz­nie owoce. Kremy maślane, przy produkcji których trzeba zastosować odpowiednią technologię schładzania, wymagają nie tyl­ko wiedzy, ale też urządzenia, które będzie potrafiło tę technologię zastosować. W Ri­bocie proces chłodzenia może być również pulsacyjny, czyli taki, gdzie decydujemy, ile kompresor ma chłodzić, a ile ma być przerwy, aby produkt odebrał zimno. To wszystko sprawia, że kremy są niewiary­godnie kremiste. Technologia ta pozwala produkować także takie wyroby jak nugat, bez konieczności kupowania specjalnych urządzeń. Co wię­cej, swoje zastosowanie znajduje nawet w piekarni przy zaparzaniu ziaren, gdzie chłonięcie wody jest na poziomie 2,5 raza w stosunku do ziarna. Prowadzenie kwasów pszennych to kolejna procedura, która staje się łatwiejsza dzięki Ribotowi.


Ribot w gastronomii
Dekadę temu do cukierni zawitały lody. Moda na rzemieślnicze desery w gałkach stała się tak silna, że dziś można je zamówić w większości cukierni czy kawiarni. Teraz kolej na gastronomię, która powoli także staje się nieodzownym elementem słodkich lokali. Właśnie dlatego Ribot został wypo­sażony w funkcje odpowiednie także dla gastronomicznego asortymentu, np. ka­napki. Ribot potrafi produkować różnego rodzaju pasty, hummus, a nawet sery (typu ricotta), gotować konfitury z cebuli, sosy. Cukiernicy i kucharze korzystają z możli­wości gotowania w nim, a także pastery­zacji i rozlewania do słoików. To wszystko sprawia, że nasza dotychczasowa pracow­nia staje się miejscem, gdzie znajdujemy wysokiej jakości produkty codziennego użytku, a praca jest przyjemnością. 

Zobacz katalog pdf >

 

Kontakt: BMC Polska, 506 691 996

Krzysztof Krzysztofik

Bieżące wydanie czasopisma

Ile trwa przygotowanie słodkiego stołu? Jak składać tort? Jakie ranty najlepiej się sprawdzą? Wreszcie - co naprawdę wchodzi w skład ceny tortu. A także kasztanowe bochenki, pachnące ciastka oraz piekarnia jako oaza spokoju. Zapraszamy!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji