dodano , Redakcja AK

Ruby – kolejny czekoladowy przełom?

Dotąd znaliśmy ciemną, mleczną i białą. Po 80 latach od wprowadzenia białej czekolady Barry Callebaut, wiodący światowy producent czekolady, ogłosił powstanie kolejnej – rubinowej.

Barry Callebaut po latach badań stworzyła produkt z rubinowych ziaren kakaowca pochodzących z różnych regionów świata. To tym ziarnom i szczególnemu procesowi, któremu je poddano, a nie sztucznym barwnikom, nowa czekolada zawdzięcza swój piękny kolor. Ma też orzeźwiający, całkowicie naturalny smak owoców jagodowych i kremową konsystencję. W niczym nie przypomina smaku ani ciemnej, ani białej, ani mlecznej czekolady.

Rubinową czekoladę zaprezentowano w Szanghaju 5 września 2017 r. Pomyślnie przeszła wszystkie testy konsumenckie. Czy stanie się nowym wyzwaniem dla cukierników i mistrzów czekoladziarstwa?

fot. Barry Callebaut

Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji