...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS, materiał promocyjny

Seminarium w Olsztynie zorganizowane przez UWM, Ulmę, Linde oraz Witt

W dniu 8 czerwca na terenie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego odbyło się seminarium i warsztaty poświęcone pt: ,, Mrożenie, pakowanie, kontrola procesów- innowacyjne technologie dla przemysłu spożywczego” przygotowane przez UWM, Witt Polska, Ulma Packaging Polska oraz Linde Gaz Polska.

Seminarium było okazją do zapoznania się z bogatą oraz innowacyjną ofertą w branży rozwiązań do pakowania w przemyśle spożywczym.

Spotkanie w imieniu gospodarzy  otworzył  . dr hab. Inż. Wacław Mozolewski, prof. UWM  - przedstawiciel Wydziału Nauki o Żywności UW-M.  W imieniu organizatorów, gości i gospodarzy przywitała Bożena Szymianiec – przedstawiciel Linde Gaz Polska.

 

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania szeregu referatów oraz obejrzenia wielu prezentacji branżowych, nowoczesnych rozwiązań stosowanych w przemyśle spożywczym.
Pierwszą prezentację poprowadził Krzysztof Czerwiński  - Wiceprezes Witt Polska  wraz z dr hab. inż. Tomaszem Rydzkowskim na temat kontroli procesów pakowania. Zaprezentowane zostały urządzenia do kontroli procesu pakowania oraz analizy gazów występujących w tymże procesie były to np.; Analizator Gazów OXYSPOT, DETEKTOR NIESZCZELNOŚCI LEAK- MASTER®EASY, OXYBABY®6.0. bezprzewodowy i poręczny analizator przeznaczony do wykrywania pomiarów O2, CO2 lub O2 i CO2.

Omówione zostały także mieszalniki gazów służące do wytwarzania określonych, wymaganych przez proces mieszanin gazowych. Nowością, którą zaprezentowano był elektroniczny mieszalnik przeznaczony stricte do procesu pakowania, KM100 MEM+, w którym wymagane stężenia poszczególnych gazów składowych ustala się poprzez ekran dotykowy.

Nowe rozwiązania w ofercie Ulma Packaging- to temat prezentacji, którą wygłosił Sławomir Zieliński Dyrektor Regionalny Polska Zachodnia. Specyfiką firmy jest produkcja rozwiązań wyłącznie pod konkretne zamówienia i produkty. Szeroka oferta to 7 linii produktowych obejmujących poziome maszyny pakujące, maszyny do termoformingu, traysealery, pionowe maszyny pakujące i rozwiązania do pakowania termokurczliwego, a także własny dział automatyzacji procesów pakowania. W trakcie prezentacji została omówiona nowa linia maszyn rolowych przygotowanych do sanityzacji TFS, przebudowa linii maszyn typu Flow Pack, budowa i rozwój automatyzacji pakowania oraz zaprojektowanie maszyny wspólnie z firmą SealedAir Cryovac, która redukuje zużycie folii.

 

 

Linde Gaz Polska przedstawiła zestaw trzech najważniejszych tematów z technologii pomagających zapewnić jakość i świeżość produktów spożywczych. Łukasz Betliński  - Product Manager Food Linde Gaz Polska  -  opowiedział o systemie MAPAX®LD, innowacyjne technologie wykrywania nieszczelności opakowań MAP. MAPAX®LD jest opatentowaną technologią stosowaną głównie w liniach do produkcji wyrobów spożywczych m.in. mięsa, sałatek czy ryb w atmosferze modyfikowanej. System kontroluje wszystkie opakowania i wykrywa tylko te wadliwe. Grzegorz Pawlonka  - Product Manager Food Linde Gaz Polska - opowiedział o podwójnej sile mrożenia. CryoAssist TM to kriogeniczna metoda mrożenia firmy Linde, stosowana do podmrażania produktu przed jego dalszym przetwarzaniem lub zamrożeniem. Stanisław Blicharz  - Key Account ds. suchego lodu Linde Gaz Polska -  omówił  zastosowanie suchego lodu w przemyśle spożywczym np. do schładzania świeżego mięsa, przechowywania i transportu substancji wrażliwych na temperaturę oraz do czyszczenia.


Oprócz wykładów prowadzonych przez osoby z w/w. firm, wykłady poprowadziła kadra Wydziału Nauki o Żywności UWM:
 - Przechowywanie mięsa i przetworów- aspekty mikrobiologiczne   - dr inż. Lucyna Kłębukowska. 
- Innowacje- nauka- przemysł - dr inż.  Janusz F. Pomianowski PTTŻ  Odział Olsztyński UWM
- Wpływ  techniki pakowania na zmiany jakości pieczywa w trakcie przechowywania  - dr hab. inż. Tomasz Rydzkowski , dr inż. Iwona Michalska- Pożoga.
W czasie prezentacji praktycznych firmy zaprezentowały swoje technologie i urządzenia:
- ULMA Packaging Polska  - zaprezentowane  zostały dwie maszyny pakujące -  maszyna rolowa TFS 200 oraz maszyna typu Flow Pack FV35. Dokładny sposób działania, zastosowanie oraz technologię przybliżył Piotr Tyrek Dyrektor Regionalny Polska Południowa.
 - WITT POLSKA  - rozwiązania z zakresu technologii bezpieczeństwa gazowego i inżynierii procesowej.  Mieszalniki, dozowniki i analizatory gazów,  elektroniczne systemy sterowania i analizy, kompleksowe instalacje włączone w proces technologiczny

LINDE GAZ POLSKA - gazy i technologie gazowe - MAPAX®LD to innowacyjna i wyjątkowo precyzyjna technologia wykorzystująca wodór do szybkiego i nieniszczącego wykrywania nieszczelności w linii produkcyjnej. Pozwala ona prosto i szybko wykryć nieszczelne opakowania i usunąć je z łańcucha produkcyjnego.

Po skończonym  sympozjum na uczestników czekała część artystyczna połączona z poczęstunkiem.  Korzystając z pięknej pogody, goście i organizatorzy zasiedli do stołów a występ zespołu „Shantaż” nad wodami jeziora Kortowskiego podkreślił urok kampusu uniwersyteckiego jako miejsca nauki, pracy i wypoczynku. Impreza dogasła wraz z ogniskiem ok. godziny 22.00 , wszyscy uczestnicy wyrazili chęć ponownego  spotkania.Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego w Chlebio nie powstają bochenki z pszenicy? Jak stworzyć cukiernię od zera? Czy pasty do lodów są złe? W najnowszym wydaniu odpowiadamy na te pytania. Zapraszamy do lektury.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji