...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Składki ZUS on-line

Od września każdy płatnik może dokonywać płatności składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne za pośrednictwem strony pue.zus.pl. Udogodnienie jest wynikiem współpracy ZUS z PKO BP, dzięki której wachlarz e-usług świadczonych przez ZUS został wzbogacony o kolejną funkcjonalność.

Jak informuje Jacek Dziekan, rzecznik prasowy ZUS, nowy sposób realizacji płatności składkowych ma ułatwić funkcjonowanie płatnikom zatrudniającym do 100 pracowników i korzystającym z aplikacji e-Płatnik na portalu pue.zus.pl. Platforma Usług Elektronicznych działa już od czerwca br. i od tego czasu systematycznie rozszerza zakres spraw, które można załatwić drogą elektroniczną.

Dzięki nowemu udogodnieniu przedsiębiorcy mają możliwość opłacenia składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych on-line, bezpośrednio wykorzystując Platformę Usług Elektronicznych. Kolejnym etapem zmian i uproszczenia rozliczeń przedsiębiorców z Zakładem ma być umożliwienie przez PKO BP w niedalekiej przyszłości dokonywanie innych opłat na rzecz ZUS.

Aby dokonać płatności, należy zalogować się na swoim koncie w aplikacji e-Płatnik, gdzie jest możliwość utworzenia dokumentu płatniczego. Następnie wystarczy wybrać funkcję wysyłania przelewu, by nastąpiło przekierowanie  na stronę logowania do iPKO. Od tego momentu wszelkie czynności odbywają się automatycznie, natomiast po dokonaniu autoryzacji transakcji składka otrzymuje status potwierdzonej. Można również w każdym momencie, aż do ostatecznego zlecenia dokonania przelewu, zrezygnować z operacji.

Jak wyjaśnia rzecznik, po ostatecznym zleceniu przelewu ZUS zostanie powiadomiony o dokonaniu nieodwołalnej operacji, może wówczas uwzględnić fakt wykonania płatności jeszcze przed realnym wpływem środków.  

autor: Justyna Gul

Bieżące wydanie czasopisma

jak pracować z makiem, by upiec makowiec doskonały. Budowanie domku z piernika. Na czym polega nieuczciwa konkurencja? Receptury na świąteczne i zimowe specjały. I wiele innych. Zapraszamy do lektury!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji