W środę 28 lutego poznaliśmy laureatów plebiscytu Osobowość Roku 2017 organizowanego przez „Dziennik Zachodni”. Podczas gali finałowej nagrody w kategorii „biznes” otrzymali również przedstawiciele branży piekarskiej i cukierniczej z województwa śląskiego.
Podobne artykuły
Jest jeszcze dla nas nadzieja...„Polska od Kuchni” akcja promująca gastronomię startuje z XIII edycją konkursuRzemiosło do lamusa?Konkurs Osobowość Roku jest nową inicjatywą „Dziennika Zachodniego”, która ma na celu wyłonienie osób, firm lub instytucji, które podczas minionych dwunastu miesięcy w widoczny sposób angażowały się w życie lokalnych społeczności. Jej wyjątkowy charakter podkreśla fakt, że zarówno nominacje, jak i nagrody przyznawane są na wniosek czytelników dziennika oraz związanych z nim internetowych portali informacyjnych.
Za kreatywność i wytrwałość
W pierwszej edycji, której gala finałowa odbyła się 28 lutego 2018 r. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, nie zabrakło osób związanych z piekarstwem i cukiernictwem. Najwięcej głosów czytelników w kategorii „biznes w powiecie siemianowickim” zyskała Lucyna Gieracz, właścicielka studia tortów artystycznych „Babeczka” z Siemianowic Śląskich, która nagrodzona została za wyjątkową kreatywność w pieczeniu i dekorowaniu artystycznych tortów. W powiecie pszczyńskim za utrzymanie rodzinnego biznesu korzeniami sięgającymi do 1915 roku nagrodzony został Jan Nowak, senior rodu i właściciel Piekarni Cukierni T.J.D. Nowak z Brzeźc.
FOT. DZIENNIK ZACHODNI/POLSKA PRESS
Za empatię i przywiązanie do tradycji
Wśród przedsiębiorców z powiatu bieruńsko-lędzińskiego bezkonkurencyjni byli Danuta i Jan Klimkowie, właściciele istniejącej od 1974 roku Ciastkarni Jan Klimek w Chełmie Śląskim. Nagrodzeni zostali m.in. za prowadzenie biznesu z tzw. ludzką twarzą, angażowanie się w pomoc osobom niepełnosprawnym oraz różnym stowarzyszeniom. W rejonie Podbeskidzia uhonorowany został natomiast Krzysztof Bielewicz, właściciel firmy Pierniki Żywieckie, który został nominowany do nagrody za kontynuowanie tradycji piekarniczych na Żywiecczyźnie i stosowanie dawnych receptur, technologii, narzędzi, a nawet nazewnictwa.
Małgorzata Milian-Lewicka