czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Śląscy piekarze i cukiernicy z tytułami 0

dodano ,Redakcja PS

W środę 28 lutego poznaliśmy laureatów plebiscytu Osobowość Roku 2017 organizowanego przez „Dziennik Zachodni”. Podczas gali finałowej nagrody w kategorii „biznes” otrzymali również przedstawiciele branży piekarskiej i cukierniczej z województwa śląskiego.

Konkurs Osobowość Roku jest nową inicjatywą „Dziennika Zachodniego”, która ma na celu wyłonienie osób, firm lub instytucji, które podczas minionych dwu­nastu miesięcy w widoczny sposób anga­żowały się w życie lokalnych społeczności. Jej wyjątkowy charakter podkreśla fakt, że zarówno nominacje, jak i nagrody przyzna­wane są na wniosek czytelników dziennika oraz związanych z nim internetowych por­tali informacyjnych.

Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Jan Klimek z żoną Danutą oraz Beatą Białowąs, dyrektor naczelną Izby Rzemieślniczej (po prawej)

Mistrz piekarstwa Jan Nowak, właściciel ponad 100-letniej Piekarni Cukierni T.J.D. Nowak z Brzeźc

Za kreatywność i wytrwałość
W pierwszej edycji, której gala finało­wa odbyła się 28 lutego 2018 r. w Fil­harmonii Śląskiej w Katowicach, nie za­brakło osób związanych z piekarstwem i cukiernictwem. Najwięcej głosów czy­telników w kategorii „biznes w powiecie siemianowickim” zyskała Lucyna Gieracz, właścicielka studia tortów artystycznych „Babeczka” z Siemianowic Śląskich, która nagrodzona została za wyjątkową kre­atywność w pieczeniu i dekorowaniu ar­tystycznych tortów. W powiecie pszczyń­skim za utrzymanie rodzinnego biznesu korzeniami sięgającymi do 1915 roku na­grodzony został Jan Nowak, senior rodu i właściciel Piekarni Cukierni T.J.D. No­wak z Brzeźc.

Nagrodę w imieniu Krzysztofa Bielewicza, właściciela firmy Pierniki Żywieckie, odebrał Stanisław Handerek.

Lucyna Gieracz, właścicielka studia tortów artystycznych „Babeczka”

FOT. DZIENNIK ZACHODNI/POLSKA PRESS

 

Za empatię i przywiązanie do tradycji
Wśród przedsiębiorców z powiatu bieruńsko­-lędzińskiego bezkonkurencyjni byli Danuta i Jan Klimkowie, właściciele istniejącej od 1974 roku Ciastkarni Jan Klimek w Chełmie Śląskim. Nagrodzeni zostali m.in. za prowadzenie biz­nesu z tzw. ludzką twarzą, angażowanie się w pomoc osobom niepełnosprawnym oraz różnym stowarzyszeniom. W rejonie Podbe­skidzia uhonorowany został natomiast Krzysz­tof Bielewicz, właściciel firmy Pierniki Żywiec­kie, który został nominowany do nagrody za kontynuowanie tradycji piekarniczych na Ży­wiecczyźnie i stosowanie dawnych receptur, technologii, narzędzi, a nawet nazewnictwa.

Małgorzata Milian-Lewicka


Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe