...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Śląsk wspólnie dla kształcenia zawodowego

Podczas Śląskiego Kongresu Zawodowego regionalne izby rzemieślnicze z terenu województwa śląskiego oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach podpisały porozumienie w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu. Jakie działania przewidziane są w jego ramach?

Podczas zorganizowanego 26 marca br. przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej Śląskiego Kongresu Zawodowego doszło do podpisania porozumienia dotyczącego podjęcia wspólnych działań na rzecz promocji kształcenia zawodowego oraz poprawy jakości i efektywności praktycznej nauki zawodu. Dokument ten jest naturalną kontynuacją porozumienia, które na szczeblu ogólnopolskim zawarły Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie oraz Ministerstwo Edukacji. Na Śląsku sygnatariuszami są Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Częstochowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Połączone siły – większa efektywność

Celem porozumienia jest podnoszenie jakości kształcenia zawodowego oraz dostosowanie go do wyzwań rozwojowych i potrzeb rynku pracy. Ma być to możliwe między innymi przez działania w zakresie:

- programowania treści nauczania,
- organizacji praktycznej nauki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy,
- a także przez przygotowywanie uczniów do nabywania uprawnień zawodowych.

Zadania, które stawiają przed sobą Kuratorium Oświaty Izby Rzemieślnicze województwa śląskiego, to także udostępnianie uczniom zajęć z doradcami zawodowymi, a nauczycielom kształcenia zawodowego kursów podnoszących kwalifikacje. Instytucje te zobowiązały się również w porozumieniu do zachęcania pracodawców-rzemieślników do udziału w wydarzeniach edukacyjno-zawodowych (tzw. dniach otwartych, uczniowskich targach pracy), a także do organizowania przez nich wizyt zawodoznawczych na terenie swoich zakładów pracy.

Małgorzata Milian-Lewicka

Bieżące wydanie czasopisma

Ile trwa przygotowanie słodkiego stołu? Jak składać tort? Jakie ranty najlepiej się sprawdzą? Wreszcie - co naprawdę wchodzi w skład ceny tortu. A także kasztanowe bochenki, pachnące ciastka oraz piekarnia jako oaza spokoju. Zapraszamy!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji