...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Słodki brutalizm

Kia Utzon-Frank, duńska artystka i właścicielka multidyscyplinarnego studio projektowego KUF, stworzyła serię słodyczy inspirowanych XX-wieczną surową architekturą brutalistyczną. Bazą dla przypominających elementy betonowe czy kamienne deserów były tradycyjne duńskie pianki w czekoladzie, czyli flødeboller.

Duński klasyczny przysmak, flodeboller, w interpretacji KUFstudios przybrał geometryczne kształty półkul, sześcianów, ostrosłupów i stożków. Chociaż desery stworzone przez Kię Utzon-Frank wyglądają jak wyjęte wprost z placu budowy, są wykonane wyłącznie z jadalnych składników.

 

Odwrócona kolejność
W ich środku kryje się miękka włoska beza zaparzana na bazie z marcepanu o zawartości co najmniej 66 proc. migdałów z dodatkiem orzechów włoskich i laskowych. Na wierzchu znajduje się natomiast hartowana biała czekolada barwiona naturalnymi ekstraktami, takimi jak proszek z liofilizowanych owoców czy z nasion czarnego sezamu, ale także pył węgla drzewnego. W przypadku tradycyjnych flodeboller beza wyciskana jest na krążek marcepanowy, a po zastygnięciu całość zanurzana jest w płynnej czekoladą. Chcąc uzyskać idealne geometryczne kształty, Kia Utzon-Frank wykorzystała ręcznie robione foremki, które najpierw wypełnia barwioną czekoladą. Gdy ta uzyska odpowiednią twardość, do środka wciskana jest miękka beza, którą na koniec przykrywa się warstwą marcepanu.

 

Barbican style
Skąd pomysł na taki deser? Utzon-Frank jest członkinią Barbican Center, czyli centrum sztuki współczesnej skupiającym artystów tworzących w stylu brutalistycznym oraz jego entuzjastów. Jak sama przyznaje, inspiracją do stworzenia nowej wersji flodeboller była ręcznie tworzona betonowa elewacja budynku Barbican Center, która – jej zdaniem - jest absolutnie oszałamiająca i powinna być odtwarzana również w tak nietypowej formie, jaką są dzieła cukiernicze. Chętni skosztowania geometrycznych deserów Utzon-Frank będą rozczarowani – nie można ich bowiem kupić. Jedyną okazją do ich spróbowania (i własnoręcznego wykonania) jest udział w prowadzonych przez Dunkę warsztatach cukierniczych w salonie pokazowym KitchenAid w Londynie. Jedyne szkolenie otwarte dla wszystkich chętnych planowane jest 17 czerwca br. Podczas tego spotkania brutalistyczne flodeboller tworzone będą z myślą o zbliżającym się Dniu Ojca i zyskają smak… whisky. Są jeszcze wolne miejsca, a koszt to jedyne 75 funtów.Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji