...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Słodkie pożegnanie Angeli Merkel

Kanclerz Niemiec jest słodka - przynajmniej ta w wykonaniu niemieckiej cukierni Odenwaelder, gdzie można kupić jej podobiznę wykonaną z marcepanu.

Zanim masa cukrowa stała się przewodnim tworzywem jadalnych figurek, prym wiódł jej poprzednik - marcepan. Niektórzy cukiernicy do tej pory preferują tworzenie słodkich dzieł z marcepanu. A jeden z nich - Thomas Zuber - tworzy z niego samą kanclerz Niemiec.  Właściciel rodzinnej  cukierni Odenwaelder, która działa na rynku od 40 lat  w Bawarii w południowo-zachodnich Niemczech postanowił w symboliczny sposób uczcić odejście Angeli Merkel ze stanowiska. i choć jego pracownia jest zaopatrzona w maszyny do produkcji masowej, figurki kanclerz tworzy ręcznie.To dla cukierni edycja specjalna. Wyprodukowano 500 sztuk podobizny Merkel.

 

 

Wykonanie jednej partii figurek zajmuje zespołowi dwa dni robocze i składa się z ośmiu różnych etapów. Fani mogą kupić kawałek Merkel za około 5 euro. Autor pomysłu żartuje, że zostały stworzone tak, by przetrwały dwa lata, co pozwoli przedłużyć panowanie kanclerz, która zrezygnowła z wykonywanej funkcji po prawie 18 latach. 

 

 

źródło: https://www.reuters.com/


Bieżące wydanie czasopisma

Jak używać super grzybów w pieczywie i deserach? Na czym bazować, tworząc modne keto słodkości? Jak uczynić chleb bardziej funkcjonalnym dla organizmu? Czy lodziarnia w zimie może prężnie działać? Co znaczy hygge w cukierni?

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać
  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji