...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Smak lodów zdradza prawdę o... osobowości jedzącego!

Czy jesteś towarzyski, w jakich filmach gustujesz, a nawet kiedy się zakochasz - wszystkiego tego można dowiedzieć się o człowieku, wiedząc tylko jakie lody najbardziej lubi. Oto wyniki tegorocznego badania amerykańskich naukowców.

Jedni wolą śmietankowe, inni sorbety, a jeszcze inni przepadają za czekoladowymi. Ilu konsumentów lodów, tyle gustów. Okazuje się jednak, że wybór ulubionego smaku wcale nie jest przypadkowy. Przeprowadzone w tym roku badanie OnePoll zlecone przez amerykańską firmę Breyer's wskazuje na silne powiązanie między osobowością człowieka a wyborem jakiego dokonuje w lodziarni! Ankieta przeprowadzona została na grupie 2000 ochotników, którym dano do wyboru lody o smaku truskawki, czekolady oraz wanilii (czyli klasyczne smakowe trio cieszące się największą popularnością na całym świecie)

Naukowcy stwierdzili, że miłośnicy lodów truskawkowych zwykle znajdują miłość swojego życia szybciej, niż amatorzy pozostałych maków. Średnio wieku, w którym zakochują się wynosi 24 lat (odpowiednio dla fanów wanilii  wynosi 25 lat, czekolady 26 lat).. Z ankiety wynika również, że wielbiciele lodów truskawkowych z reguły lubią  robić pranie, oglądać filmy science-fiction i słuchać muzyki jazzowej.

 

 

Miłośnicy czekolady to z kolei ekstrawertycy,  zazwyczaj oglądają komedie romantyczne, uwielbiają też muzykę pop, R&B i rock and roll.

 

 

Okazuje się też, że osobowość miłośników wanilii wcale nie jest zbyt „waniliowa”. To ludzie lubiący ryzyko, ale też zarazem introwertyczni. Naukowcy dodają, że lubią siedzieć do późna w nocy, wolą psy, niż koty, a także mając wybór pomiędzy zmywaniem naczyń  a praniem, wybierają to pierwsze. 

źródło: https://www.studyfinds.org/


Bieżące wydanie czasopisma

Lekko i kolorowo - jesień z nowym Mistrzem Branży. Niebieski chleb, czarna beza, czekoladowa anatomia i desery ze szczawiem - to tylko niektóre smaczki, które znajdziecie na łamach jesiennego wydania.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji