czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Stop TTIP i CETA – demonstracja przeciwko wprowadzeniu ustaw zagrażających polskiej żywności 0

dodano ,Redakcja AU

Zalew zagranicznej i modyfikowanej żywności? Nie, jeśli wspólnie sprzeciwimy się wprowadzeniu nowych ustaw – wierzą organizatorzy manifestacji, która już wkrótce odbędzie się w Warszawie.

To zamach na polskie rolnictwo i lokalne przedsiębiorstwa! Tak o wprowadzeniu ustawy TTIP i CETA mówią wszyscy, którzy przynależą do sektora przemysłu żywnościowego i rolniczego w Polsce. Takie obawy są uzasadnione.

TTIP oraz CETA to umowy handlowe z USA oraz Kanadą, których celem jest ujednolicenie rynku, poprzez stworzenie wolnej strefy handlowej na całym świecie. Głównym zarzutem przeciwników tego typu praktyk jest przepaść dzieląca standardy żywnościowe po obu stronach Atlantyku. Te, które obowiązują w UE, są znacznie bardziej restrykcyjne. Podpisanie więc umów TTIP i CETA może oznaczać, że na polski rynek zamiast polskiej żywności będzie trafiać produkt o niskiej jakości sprowadzany z zagranicy - żywność modyfikowana genatycznie (GMO), naszpikowana konserwantami, antybiotykami, hormonami itp. Polska może okazać się mało znaczącym graczem w wielkiej handlowej korporacji, dla której wprowadzenie porozumienia handlowego przyniesie więcej szkody, niż korzyści.

 


Wobec tego, że Rząd wyraził zgodę na podpisanie obu ustaw, ich przeciwnicy postanowili zareagować. 15 października br. w Warszawie - 3 dni przed spotkaniem UE, na którym przedstawiciel polskiego rządu ma oficjalnie wyrazić zgodę na podpis CETA - o godz. 13.00 odbędzie się manifestacja, której celem będzie przekonanie posłów o bezzasadności podpisywania ustawy. W skład organizatorów akcji wchodzą: Akcja Demokracja, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Strefa Zieleni.

Więcej o manifestacji -> KLIK! 

Podpisz petycję -> KLIK! 

 

 

 

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe