...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AS

Święto Chleba w Gdańsku już po raz dwudziesty!

26 lipca w Gdańsku Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Cech Piekarzy i Cukierników w Gdańsku zaprosili wszystkich miłośników pieczywa na XX Święto Chleba organizowane na Długim Targu w Gdańsku. Tegoroczne wydarzenie wzbogacone został o obchody VII Ogólnopolskiego Święta Chleba.

Impreza corocznie odbywa się w ramach Jarmarku św. Dominika, jednej z największych imprez plenerowych w Europie. To właśnie Jarmark jest jednym z najczęściej wymienianych powodów, dla których z całego kraju, a nierzadko i spoza jego granic, na przełomie lipca i sierpnia do bram grodu nad Motławą przybywają rzesze przyjezdnych. W tym roku w atrakcjach wypełniających jarmarkowy kalendarz wzięło udział już kilka mln turystów i gdańszczan!

Relacja

Wspólne biesiadowanie w ramach Święta Chleba rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Następnie na scenie przy Zielonej Bramie pojawił się zespół szantowy Trzy Majtki, który koncertował przez cały dzień. Podczas uroczystej ceremonii otwarcia, uświetnionej odegraniem hejnału Święta Chleba, zgromadzeni goście mogli wysłuchać przemówień m.in. Leszka Melera - Przewodniczącego Koła Pomorskiego Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Piotra Gotowały - Starszego Cechu Piekarzy i Cukierników w Gdańsku, organizacji która świętuje w tym roku swoje 70-lecie.

Uroczystość otwarcia stała się zaproszeniem do uczestnictwa w wielu atrakcjach wypełniających program Święta, aż do godzin wieczornych. Nie zabrakło prezentacji wyrobów piekarniczych i cukierniczych, degustacji pieczywa i ciast, porad ekspertów i mistrzów piekarskich oraz konsultacji dietetyków z Akademii Skutecznej Diety. Program ze swoim dowcipem i elokwencją poprowadził Paulus Paweł Mazur.
Już po raz drugi odbył się konkurs dla publiczności „Najlepszy chleb domowego wypieku” z atrakcyjnymi nagrodami dla laureatów. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem „domowych piekarzy”. Piekarnie i cukiernie uczestniczące w Święcie Chleba po raz kolejny stanęły w szranki konkursowe, walcząc o tytuł "Smakołyku Święta Chleba” w kategorii cukierniczej i piekarskiej. Produkty oceniło jury wyłonione spośród zgromadzonej publiczności.
Dzieci chętnie brały udział we wspólnej zabawie w specjalnie wyznaczonym miejscu przy scenie, gdzie aktorzy Teatru Qfer prowadzili animacje i zabawy plastyczne o tematyce cukierniczej oraz konkursy - nie tylko dla dzieci - „Piekarz w wielkim mieście, czyli rogale sławy”.
Święto Chleba uświetnili swoją obecnością szczudlarze w tradycyjnych strojach piekarzy, którzy częstowali publiczność świeżym pieczywem oraz rozdawali okolicznościowe ulotki z informacją o zaletach spożywania chleba rzemieślniczego.

Obchody VII Ogólnopolskiego XX Święta Chleba w Gdańsku finansowane były z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, a partnerami imprezy zostały Gdańskie Młyny i Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

Zapraszamy za rok do wspólnego świętowania na kolejnym XXI Święcie Chleba w Gdańsku! 

Wyniku konkursów na najlepszy Chleb Domowego Wypieku i na smakołyk XX Święta Chleba w Gdańsku dostępne są TUTAJ.

Fotorelacja:

Bieżące wydanie czasopisma

Czy absolwenci szkół gastronomicznych mają dobry start? Jak wykonać tort na 600 osób w 1-osobowej pracowni? Czy przekształcenie swojej działalności w spółkę dziś się opłaca? Czym różni się szarlotka od jabłecznika?

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji