...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Magorex, materiał promocyjny

Tłoczone formy wypiekowe

Tłoczone formy wypiekowe, jak sama nazwa wskazuje, produkowane są z jednego kawałka metalu za pomocą specjalnego tłocznika, zwanego potocznie kopytem. Materiałem, z którego je wykonujemy, jest AluSteel, czyli stal czarna dwustronnie pokryta cienką warstwą aluminium, chroniąca metal przez korozją.

Do wytwarzania naszych form wypiekowych wybraliśmy stal AluSteel. Dlaczego akurat tę? Chociażby dlatego, że cechuje się ona świetnym przewodnictwem cieplnym cha­rakterystycznym dla stali czarnej oraz od­pornością na częstą ekspozycję na wysokie temperatury i schładzanie.

Przy produkcji tego typu form możemy również zasto­sować tzw. korugację, czyli „pofałdowa­nie” ścian lub dna w celu zwiększenia po­wierzchni przewodzącej ciepło. Formy tłoczone mają wiele zalet. Dzięki zaokrąglonym narożnikom są znacznie łatwiejsze do czyszczenia, a wypieczone w nich pieczywo nie rozcina woreczków, do których jest pakowane. Kolejny plus łączy się z rekomendowanym przez nas pokrywaniem form teflonowymi powłoka­mi nieprzywieralnymi. Dzięki zaokrąglonym narożnikom bardzo dobrze nadają się za­równo do pokrywania powłokami, jak i re­coatingu, czyli usunięcia starej powłoki nie­przywieralnej i nałożenia nowej.

Formy tłoczone, podobnie jak w przy­padku form giętych, możemy dowolnie łączyć w zestawy. Wszystko zależy od preferencji klienta i pieców, w których wypiekają. Produkujemy także zestawy przeznaczone do pracy na liniach produk­cyjnych. Dodatkowo każdy zestaw może zostać wyposażony w pasującą pokrywę, niezbędną przy niektórych rodzajach wy­pieków. Warto zaznaczyć, że stosowanie zestawów usprawnia pracę i gwarantuje większy porządek. Pozorny kłopot, z którym mogą spotkać się nasi klienci, to wymiar formy, jako że dla każdego wyprodukowane musi zostać nowe narzędzie tłoczące, co generuje niemałe koszty (choć warto zaznaczyć, że Magorex oferuje w tej chwili ok. 300 wymiarów, dla których posiada gotowe narzędzia, a klienci mogą z nich korzystać). Jeśli chcemy, by wyprodukowano dla nas nowe narzędzie, rachunek ekonomiczny wskazuje, że opła­calność osiągniemy, zamawiając co naj­mniej kilkaset form.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z dzia­łem handlowym Magorex.

Bieżące wydanie czasopisma

Czy absolwenci szkół gastronomicznych mają dobry start? Jak wykonać tort na 600 osób w 1-osobowej pracowni? Czy przekształcenie swojej działalności w spółkę dziś się opłaca? Czym różni się szarlotka od jabłecznika?

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji