...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Tony’s Chocolonely przypomina o prawdziwej cenie czekolady

Holenderski producent Tony’s Chocolonely z okazji Światowego Dnia Czekolady wypuścił dwa nowe batoniki pod nazwą Independent Bars. Mają wspierać małe, niezależne sklepy i przypominać, z czym wiąże się cena czekolady i jak złożony jest łańcuch jej pozyskiwania.

W oświadczeniu na stronie internetowej marki czytamy: “Kiedy kupujesz tanią czekoladę, myślisz, że dostajesz całkiem słodką ofertę - ale w każdym kęsie taniej czekolady wyczuwa się gorzkie nuty pracy dzieci i współczesnego niewolnictwa”. Producent zwraca uwagę na to, że obniżanie cen czekolady odbija się na dobrobycie rolników i ich rodzin. Podaje też statystyki: w Ghanie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej dzienny dochód na osobe wynosi odpowiednio 2,16 USD i 2,49 USD. Kiedy zaniżane są ceny płacone za kakao pozyskiwane przez tamtejszych farmerów, ich dochód spada do 0,78 USD dziennie, a skala ubóstwa ciągle rośnie. Global Slavery Index szacuje, że w samej tylko Ghanie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej w branży kakaowej jest ok. 30 000 ofiar współczesnego niewolnictwa i 1,56 mln zatrudnionych dzieci. W misję marki Tony’s Chocolonely jest wpisane etyczne produkowanie czekolady.

 

 

“Niezależne batoniki” z okazji Światowego Dnia Czekolady mają przypominać o tych ważnych aspektach pozyskiwania kakao, a jednocześnie wspierać małe, niezależne sklepy spożywcze, a nie markety i gigantów. Dostępne na stronie internetowej producenta i w małych sklepach Independent Bars pojawiły się w dwóch smakach: Milk Pecan Crunch Caramel (karmelowy, zainspirowany smakiem ciasta z orzechami pekan) i Milk Chocolate Chip Cookie (z mlecznej czekolady, z kawałkami chrupiących czekoladowych ciasteczek). Batoniki mają certyfikat Fairtrade i opakowania nadające się w 100% do recyklingu.

źródło >>> KLIK!

zdjęcie >>> KLIK!

Bieżące wydanie czasopisma

Sernik idealny, czyli jaki? Jaką rolę jajko odgrywa w wypiekach? Wiosenne kwiaty z cukru krok po kroku. Historia piekarni Versailles. A na naszej okładce Branżowa Osobowość Roku - Agnieszka Krenc. Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji