...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Too Good To Go startuje w Trójmieście!

Po sukcesie w Warszawie i Krakowie przyszedł czas na Trójmiasto! W aplikacji Too Good To Go dostępne są pyszne paczki-niespodzianki z niesprzedanym danego dnia jedzeniem z restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni w całym Trójmieście.

Temat marnowania jedzenia od miesięcy nie schodzi z pierwszych stron gazet. Dane o tym ile produkujemy, kupujemy i wyrzucamy niezmiennie szokują. Polska plasuje się na 5. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej, marnując co roku 9 mln ton jedzenia, co daje średnio 247 kg na osobę. Aby rozwiązać tak złożony problem, jak marnowanie żywności, potrzebne są zarówno rozwiązania systemowe, takie jak już obowiązująca ustawa o niemarnowaniu, oraz indywidualne działania. W przypadku tych drugich, z pomocą przychodzi aplikacja Too Good To Go, angażująca zwykłych użytkowników w codzienną walkę z marnowaniem żywności, która właśnie objęła swym zasięgiem Trójmiasto. W samym tylko Gdańsku rocznie na wysypisku ląduje 110 tys. ton żywności, w całym województwie pomorskim - ponad 500 tys. ton rocznie, ale od tej pory mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic mogą dołączyć do grona 140 000 Pogromców Marnowania Jedzenia, codziennie ratując żywność przed koszem.

Aplikacja Too Good To Go to łatwe w obsłudze narzędzie dostępne dla każdego użytkownika smartfona, mająca realny wpływ na poprawę kondycji planety. Too Good To Go bardzo skutecznie łączy użytkowników z piekarniami, cukierniami, sklepami czy hotelami, gdzie na koniec dnia zostaje niesprzedane jedzenie. Każda uratowana paczka-niespodzianka to 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2, która powstała w łańcuchu produkcji od posadzenia, przez transport, po domową lodówkę. Choć aplikacja w Polsce działa dopiero od 7 miesięcy, uratowano dzięki niej już ponad 65 tys. posiłków, co odpowiada 162,5 tony CO2. To tyle ile powstałoby ze spalenia 376 beczek ropy.

 Marnowanie żywności jest problemem globalnym i wyzwaniem, przed jakim stajemy również w Polsce. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo produkcja żywności powiązana jest z emisjami gazów cieplarnianych, ale wiemy natomiast, że Trójmiasto nie boi się podejmowania wyzwań i wprowadzania innowacji. To tutaj zrodziła się idea budżetu obywatelskiego, to tu mieszkańcy po raz pierwszy w Polsce, zadecydowali o losach miasta w panelach obywatelskich. Teraz nadszedł czas na walkę z marnowaniem jedzenia i już widzimy, z jak bardzo ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników spotyka się aplikacja – powiedziała Magdalena Marzec, dyrektorka marketingu Too Good To Go w Polsce.

W Banku Żywności w Trójmieście na co dzień ratujemy jedzenie przed zmarnowaniem i przekazujemy je potrzebującym. Regularnie pozyskujemy setki kilogramów żywności od największych sieci handlowych, lokalnych sklepów, hurtowni czy rolników. Odbiór jedzenia z mniejszych punktów gastronomicznych zawsze jednak był dla nas skomplikowany. Jesteśmy organizacją non-profit, utrzymujemy się z darowizn i dotacji i często po prostu nie stać nas, żeby ratować małe ilości jedzenia. Bardzo nas cieszy, że na rynku pojawiają się tak proste rozwiązania, które uzupełniają naszą działalność. Dzięki temu każdy może włączyć się w niemarnowanie żywnościŁukasz Jaroń, Bank Żywności w Trójmieście.

Lista pierwszych partnerów Too Good To Go w Trójmieście:

Wantburger

Bio Piekarnia Ziarno

Klatka B

SMAKER

MORA bistro

Morze Kawy

North Fish Galeria Bałtycka

North Fish Forum

North Fish Galeria Morena

North Fish Riviera

Starbucks Gdańsk Galeria Bałtycka Poziom +1

Starbucks Gdańsk Manhattan

Starbucks Gdańsk OBC

Starbucks Gdańsk Galeria Bałtycka Poziom 0

Starbucks Gdańsk Forum

Starbucks Gdańsk Długa

Starbucks Gdańsk Alchemia

Starbucks Gdynia Świętojańska

Starbucks Gdynia Galeria Riviera

W tym sęk - Coffee & Cake

Pizza Hut - Gdynia Świętojańska

Pizza Hut - Gdynia Riviera

Pizza Hut - Gdańsk Forum

Pizza Hut - Gdańsk Galeria Bałtycka

GOOD cafe

Kofeina Gdynia Coffee House

Kate - Coffee&Cake

Kaktus Coffee

Smart Bistro

Pudełko lunch cafe

Wat Kam Chu

Slow Cafe Klubokawiarnia Rodzinna

CoffeeToGo

Dwie Zmiany

Yummy Gdańsk

Ciekawa Kawiarnia

Oficyna

L'Appetito

Cup and Cakes. Kawiarnia

bliżej

Fyrtel

Składak

Pociąg do...

Cukiernia Szczęśliwy Lis

Coffeeway

Cafe Kwadrat Rumia

Deserownia

Kromka

Lavenda Cafe & Galeria

Piekarnia Tyrolska

Hotel ibis kitchen Stare Miasto

na bieżąco dołączają kolejne miejsca!

Bieżące wydanie czasopisma

W nowym MB przeczytasz jak smakuje cukierniczy hat-trick Łukasza Roguskiego, ukoronowany tytułem Mistrza Europy w Dekoracji Tortów Expo Sweet 2020; poznasz zasady gelato wg Jacopo Chelli, nauczysz się przygotowywać lody bez cukru. Zapraszamy.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji