dodano , Redakcja AU

Uczniowie, mistrz i czekolada

Choć praca z czekoladą nawet w jesienno-zimowych temperaturach jest dość trudna, uczniowie zmierzyli się z nią właśnie teraz. Mimo upałów, udało się ją okiełznać pod okiem mistrza, Mieczysława Chojnowskiego.

Tegoroczny początek lata wybitnie sprzyja lodom, nieco mniej czekoladzie, która topi się w upalnych temperaturach. Mimo to nie zniechęciło to uczniów  z Zespołu Szkół Zawodowych w Skoczowie do udziału w szkoleniu z czekoladą w roli głównej. 30 maja młodzi cukiernicy z klasy 2A wraz z wychowawczynią, Joanną Gwizdałą, podjęli wyzwanie pod okiem mistrza cukiernictwa, Mieczysława Chojnowskiego.

 

 

Dowiedzieli się, m.in. dlaczego nie zawsze trzeba używać najdroższej czekolady, w jakiej temperaturze najlepiej ją topić i z jakimi dodatkami łączyć, by uzyskać odpowiednią strukturę i harmonię smaku. Poznali teorię, ale przede wszystkim zajęli się praktyką. Najpierw uczniowie podpatrywali samego mistrza, następnie próbowali swoich sił w pracy z tym składnikiem. Było temperowanie czekolady, robienie nadzienia do pralin, ganaszy, a także lizaki i trufle.

 

 

Szkolenie dla uczniów nie odbyło by się bez pomocy Jacka Zięby, który był współorganziatorem warsztatów oraz Akademii Mistrza, która beziinteresowanie zaoferowała swój przyjazd na miejsce do ZSTiO w Skoczowie.

 

 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji