...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Valrhona - niskoemisyjny transport czekoladek

Producent czekolady Varlhona szuka nowych możliwości transportowych, bardziej przyjaznych planecie. W listopadzie paleta czekolad wyruszyła z Dunkierki do Nowego Jorku na pokładzie komercyjnego żaglowca Grain de Sail napędzanego siłą wiatru.

Varlhona obchodzi w tym roku stulecie istnienia. Poszukiwania możliwości niskoemisyjnego transportu są wpisane w działania zmierzające ku bardziej zrównoważonemu przemysłowi kakaowemu. Firma od lat angażuje się w działania na rzecz środowiska, a do 2025 zamierza zmniejszyć swój ślad węglowy o 60%, zatem zwiększa kontrolę nad zasobami i zużyciem energii oraz szuka partnerów wspierających te działania. W planach ma transformację energetyczną całego łańcucha dostaw.

 


Wraz z partnerem, Grain de Sail Varlhona rozpoczęła testy bezemisyjnego transportu morskiego na małą skalę, wysyłając swoją dostawę żaglowcem o długości 78 stóp. To nie jedyne próby poszukiwania alternatywnych opcji transportu wdrażane przez Varlhonę. Oprócz transportu morskiego firma testuje biopaliwa w dostawach między Saint-Etienne, Paryżem i Hiszpanią czy kolejowy transport do Chin. W Paryżu i większych miastach Francji uruchamiane są również dostawy rowerowe.

Firmę Grain de Sail założyli w 2010 roku dwaj bracia specjalizujący się w energii odnawialnej. Ich celem było niskoemisyjne pozyskiwanie surowców z Ameryki Łacińskiej oraz produkcja, sprzedaż i transport wysokiej jakości produktów gastronomicznych klientom zza oceanu. Właściciele otworzyli palarnię kawy i fabrykę czekolady, a środkiem transportu produktów miały być komercyjne żaglowce. Firma uruchomiła pierwsze statki handlowe (pierwsza łódź została zwodowana w 2020 roku), otworzyła ładownie dla zewnętrznych klientów i poszerza ofertę niskoemisyjnych usług frachtu. 


ESS

źródło: Valrhona.com

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki kolor powinny mieć zarówno ściany jak i ciastka w 2023? Czy w czasach kryzysu warto inwestować w siebie i swój biznes? Z czego i gdzie się szkolić? Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Lesaffre

  wegańskie pączki Puratos

  Hurtownia PLUS - pełny asortyment dla Ciebie

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji