...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Wirtualny doradca w ZUS

Już 14 czerwca rusza Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Nowy portal informacyjny umożliwi m.in. dostęp do konta ubezpieczonego, składanie dokumentów drogą elektroniczną, Centrum Obsługi Telefonicznej oraz System Kierowania Ruchem połączony z multimedialnymi ekranami informacyjnymi we wszystkich placówkach ZUS.

Jeżeli masz profil zaufany ePUAP

Każda osoba, która posiada kwalifikowany certyfikat lub profil zaufany ePUAP, będzie mogła automatycznie otworzyć swój profil w PUE, zyskując dostęp do danych zgromadzonych na indywidualnym koncie w ZUS czy wypełnić dowolny wniosek. Przyjazny kreator uzupełni w formularzu dane klienta, a także przekaże wniosek do ZUS. Jeśli klient będzie sobie tego życzył, również odpowiedź otrzyma w formie elektronicznej jako przesyłkę za potwierdzeniem odbioru. Aby moc wysyłać i odbierać wnioski, pisma i inne dokumenty, trzeba mieć możliwość składania podpisu elektronicznego. Można w tym celu skorzystać z bezpłatnego profilu zaufanego ePUAP - wystarczy złożyć wniosek o taki profil na epuap.gov.pl i potwierdzić tożsamość w jednostce ZUS (na przykład przy okazji uwierzytelniania profilu PUE).

Jeżeli nie jesteś zarejestrowany w ePUAP

Klienci, którzy do tej pory nie korzystali z ePUAP i nie posiadają kwalifikowanego certyfikatu, muszą zarejestrować się na portalu pue.zus.pl. Podczas rejestracji otrzymają login i wybiorą  hasło do własnego profilu PUE. Dla bezpieczeństwa danych, do których dzięki temu profilowi uzyskuje się dostęp, będą jeszcze musieli potwierdzić swoją tożsamość (w dowolnej jednostce ZUS) i dopiero wtedy profil PUE zostanie aktywowany.

Na portalu pue.zus.pl można skorzystać z usług Wirtualnego Doradcy, który odpowie na pytania z zakresu systemu ubezpieczeń społecznych, ZUS i samej PUE. Po rejestracji na pue.zus.pl i uwierzytelnieniu profilu PUE każdy użytkownik będzie mógł m.in.:

-   sprawdzić swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS,

-   śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub SMS,

-   rezerwować wizyty w jednostce ZUS.

Istotny jest fakt, że profil PUE można personalizować zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Dla każdej grupy klientów przygotowano bowiem specjalny panel ułatwiający załatwienie specyficznych dla nich spraw.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

autor: Justyna Gul

 


Bieżące wydanie czasopisma

W nowym MB przeczytasz jak smakuje cukierniczy hat-trick Łukasza Roguskiego, ukoronowany tytułem Mistrza Europy w Dekoracji Tortów Expo Sweet 2020; poznasz zasady gelato wg Jacopo Chelli, nauczysz się przygotowywać lody bez cukru. Zapraszamy.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji