...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Witamy jesień z Jordim Bordasem

W najnowszym wydaniu stawiamy na B-Concept Jordiego Bordasa oraz stare koncepty na zero waste w nowoczesnej piekarni i cukierni. Odkrywamy siłę social mediów z Szymonem Czerwińskim, a także szukamy najlepszych blach i form, tak by Wasze wypieki były tej jesieni w wyjątkowo dobrej formie!

Jak co roku wrzesień oznacza koniec wakacji i powrót uczniów do szkoły. I my również skłaniamy się w tym wydaniu ku nauce. Naszym mentorem w drodze do idealnego ciastka i deseru jest Jordi Bordas. Hiszpański mistrz cukiernictwa to twórca autorskiej metody nauki B-concept. Podobnie jak na lekcjach fizyki i chemii także i w tym wypadku odkrywamy, co tak naprawdę dzieje się po dodaniu jednej substancji do drugiej. W rozmowie Mistrza Branży zdradził dlaczego używa inuliny zamiast konwencjonalnego cukru, lecytynę zamienił na błonnik z owoców cytrusowych i posługuje się wartością procentową w tworzeniu unikalnych receptur. I to receptur, które dadzą słodkości zdrowsze i lżejsze, niż te tradycyjne. Z resztą wkrótce będzie okazja spróbować wdrożyć B-Concept dzięki pierwszemu kursowi Jordiego Bordasa w j. polskim!

 

 

O tym, że dziś nawet łasuchy chcą być fit i eko nie trzeba nikogo przekonywać. Z całą pewnością jednak nie tylko konsumenci powinni dbać o formę, ale i producenci słodkości! A konkretnie - sprawdzać czy formy i blachy, których używają do wypieku są bezpieczne dla zdrowia. Z jakich tworzyw są wykonane, czy posiadają atesty i jak sprawdzić czy faktycznie nie wejdą w reakcję z kwaśnym odczynem - na te pytania staramy się odpowiedzieć w przejrzystym i praktycznym przeglądzie, który znajdziecie w tym wydaniu. 

 

 

Być może po przestudiowaniu przeglądu form zdecydujecie się na bezwzględne wyrzucenie niektórych z nich. To, co jednak jest słuszne w sytuacji zardzewiałych, zniszczonych forem niekoniecznie będzie dobre w przypadku... jedzenia. Resztki, skrawki, obierki, czyli to, co zwykle uznawane jest za odpad, niekoniecznie faktycznie powinno być tak traktowane. Nawet wyschnięty chleb i skórki z jabłka. W piekarni i cukierni do śmietnika powinno wędrować jak najmniej - pod tym stwierdzeniem podpisali się wszyscy nasi rozmówcy - Bożena Sikoń-Wojtal, Paweł Mieszała i Wiesław Kucia - którzy podsunęli ciekawe i smaczne sposoby na wykorzystanie, tzw. "śmieci". Przeczytajcie i zastosujcie w swoich piekarniach i cukierniach! 

 

 

Zero waste to nie tylko chwilowy trend, sposób na oszczędności w firmie, ale przede wszystkim powrót do traktowania surowca z prawdziwym szacunkiem. Nie ma dobrego cukiernictwa i piekarstwa bez dobrych produktów wyjściowych, takich jak, np. ziarno na mąkę. Niestety stosowana przez lata polityka masowej produkcji i jak najtańszej sprzedaży spowodowała uchybienie na tej jakości surowców. Sposobem na powrót do właściwych korzeni jest stosowanie ekologicznych upraw. Żywność eko zdążyła stać się zarówno popularna, ale też wyśmiewana. Czy faktycznie ma lepsze właściwości i czy jest sens jej stosowania? Na ten temat porozmawialiśmy z prof. dr hab. Ewą Rembiałkowską, która wraz ze swoim zespołem naukowym pracuje nad zagadnieniem żywności ekologicznej już od 34 lat.

 

 

Ciastka stworzone pod okiem Jordie Bordasa, bajaderki zrobione w duchu zero waste i chleb upieczony z ekologicznej mąki orkiszowej - to wszystko produkty tak dobre, że w zasadzie nie trzeba by ich było reklamować. A jednak! Współczesny świat posługujący się filmem i zdjęciem niejako wymusza na producentach żywności aktywne bycie w social mediach.  Tylko jak je ugryźć? Jakie są bieżące trendy rządzące wirtualnym światem? O tym opowiedział nam Szymon Czerwiński - finalista programu Master Chef, który pasję przekuł we własny kulinarny biznes. Dzięki ciężkiej pracy i... Facebookowi.

 

 

 

A oprócz tego znajdziecie też mnóstwo cennych informacji marketingowych i ułatwiających zarządzanie firmą, ciekawych newsów i relacji z najważniejszych wydarzeń branżowych. Pamiętacjie też o tym, że już wkrótce możecie spotkać się z naszą redakcją w Strefie Mistrza Banży na targach Bakepol w Krakowie! KLIK!

SPIS TREŚCI

Rozmowa Mistrza Branży
Nonkonformista, rewolucjonista czy wizjoner? Rozmowa z Jordim Bordasem, autorem metody B·Concept
Pięć minut blasku, godziny ciężkiej pracy – rozmowa z Szymonem Czerwińskim, uczestnikiem MasterChef
I kto tu ściemnia? O wyższości żywności ekologicznej nad konwencjonalną i GMO – rozmowa z prof. dr hab. Ewą Rembiałkowską
Ocalić od zapomnienia – Piotr Goszczycki opowiada o nowej antologii „Majstersztyk chleba”

Mistrz zarządzania
50 lat działalności Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego w Bydgoszczy na rzecz jakości zboża, mąki i pieczywa
Kiedy Twoja firma potrzebuje pomocy, cz. 6 – Miara wielkości firmy
Konstytucja Biznesu – pakiet korzyści w prowadzeniu działalności

Mistrz produkcji
Od kontrolowanego ziarenka do dobrego bochenka
Nowe życie „odpadów”. Zero waste wczoraj i dziś
Jak uniknąć błędów w produkcji pieczywa? cz. 2
Prozdrowotne właściwości chleba na kwasie piekarskim
Które formy wybrać?
Formy i zestawy form wypiekowych
Odróżniamy i sprawdzamy. Aluminium, alusteel, nierdzewka, kwasówka
Glasbord® na ściany i sufity
Nowa generacja słodów piekarniczych od Viking Malt
Wewnątrzzakładowa logistyka koszy transportowych i automatyka magazynu firmy MFI
CSB Cloud Service

Receptury
Wiśnia w czekoladzie
Ciasteczka Ruby
Praliny i Trufle

Mistrz sprzedaży
Miłość i szacunek, 3 kluczowe bezkosztowe elementy poprawiające wyniki sprzedaży w sklepie
Lody pod lupą. Co kwestionują inspektorzy w oznakowaniu lodów?
Nowy system klasyfikacji chleba w Norwegii

Flash News

 

NOWE WYDANIE DOSTĘPNE prenumeracie >>

 

Pobierz Katalog reklam >>

  

 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji