...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

World Food Warsaw 2014: Czy nowe rynki mogą być lekarstwem na problemy eksportowe polskiego rolnictwa?

Otwarcie na nowe rynki, specjalna internetowa platforma biznesowa, możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z firmami współpracującymi z ITE Group – to tylko niektóre z propozycji organizatorów Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014.

Impreza business-to-business dla sektora spożywczego już 9 kwietnia rozpocznie się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Jeszcze na początku 2014 r. eksperci spodziewali się, że dynamika eksportu żywności osiągnie w tym roku od 6 do 12 proc. Teraz prognozy mówią o wzroście ok. 5 proc.

Taki spadek jest spowodowany m.in. rosyjskim embargiem na polską wieprzowinę oraz przypadkami afrykańskiego pomoru świń w Polsce (ASF). Eksperci wskazują, że w przypadku ASF ministerstwo zarządziło zbyt dużą strefę buforową, co ma wpływ na sprzedaż wieprzowiny. Bez załagodzenia konfliktu na wschodniej granicy o prognozach wzrostu w eksporcie o 12 proc. będzie można jedynie pomarzyć.

- W naszym przekonaniu Ministerstwo nie wykorzystuje wszystkich możliwych działań, by wpłynąć na rynek wieprzowiny w Polsce. W Unii Europejskiej nie istnieje niestety mechanizm interwencyjnego skupu trzody chlewnej, ale możemy w pewnym stopniu zmniejszyć ilość półtusz na rynku za pomocą Agencji Rezerw Materiałowych (ARM) - mówi prezes Instytutu Rozwoju Rolnictwa Marcin Wroński.

Naprzeciw oczekiwaniom polskich eksporterów żywności chcą też wyjść organizatorzy Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014.

- Mamy świadomość, że będzie bardzo trudno zrekompensować straty jakie ponosi branża spożywcza, ale staramy się otworzyć dla polskich producentów żywności nowe rynki zbytu – mówi Agnieszka Szpaderska, menadżer targów World Food Warsaw 2014. – Na naszej imprezie będzie blisko sto firm z całego świata i kilka tysięcy gości. Mamy też internetową platformę, na której firmy szukają partnerów do kooperacji.

Rejestracja online: http://worldfood.pl/zwiedzajacy/rejestracja-on-line/

 

Otwarciu na nowe rynki ma też służyć program merytoryczny World Food Warsaw 2014. Specjalne panele przygotowano na temat krajów Europy Wschodniej oraz krajów środka. Warto bliżej przyjrzeć się np. rynkowi chińskiemu, w którym jest wielki potencjał – w ub. r. sprzedano tam dwa razy więcej żywności niż rok wcześniej – za prawie 160 mln euro. Podczas targów - dr. Jerzy Rzymanek z Klastru Eksport Promocja Azja omówi szczegóły wprowadzania na rynek chiński produktu poprzez Szanghaj Xijiao International.

Program World Food Warsaw 2014: http://worldfood.pl/program/

 

Szczegółowe panele będą też wspomagały działania na rynku we Francji oraz krajach nadbałtyckich. Ten pierwszy temat omówi Ewelina Słowińska, która przybliży wymagania francuskich odbiorców w panelu “Jak sprzedawać do Francji?”, a o możliwościach polskiego biznesu na Łotwie opowie przedstawiciel tamtejszej Agencji Rozwoju i Inwestycji.

Co, gdzie kiedy?
Międzynarodowe Targi Żywności World Food Warsaw 2014 odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Impreza będzie trwała trzy dni, od 9 do 11 kwietnia 2014 r.

Więcej:  www.worldfood.pl

Bieżące wydanie czasopisma

Zobacz zjawiskowy tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny z mistrzostw w Mediolanie! Zainspiruj się jesiennymi dekoracjami. Rozsmakuj się we włoskiej pizzy zamiast lodów.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji