czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Wywiad z Leszkiem Truskolawskim 0

dodano ,Redakcja PS

Chociaż z roku na rok wytwarza się w Polsce coraz więcej słodyczy, nasz kraj nie dorównuje jeszcze ważnym producentom w Unii Europejskiej. Potęgą cukierniczą pozostają nasi sąsiedzi zza Odry. Co musiałby się w Polsce zadziać, żeby jako producent słodyczy zacząć zajmować wyższa pozycję w Europie? 

W Polsce, według raportów KPMG, rynek słodyczy ma potencjał wzrostowy. Obecnie jest szacowany jest na około  12,7 mld złotych i do 2018 r. ma wzrosnąć do 14 mld zł (czyli wzrosnąć o około 9 %). Na terenie UE  polski rynek to ok. 3,1% udziału ogólnej sprzedaży słodyczy. Tym niemniej według tych samych badań wartość eksportu polskich słodyczy w latach 2009- 2013 wzrósła o niemal 75%. Te wszystkie badania dotyczą rynku słodyczy w odniesieniu do przemysłowej produkcji, do wyrobów długoterminowych.

Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP reprezentuje środowisko rzemieślnicze, czyli głównie małych i średnich producentów. Ich wyroby są wysokiej jakości, wytwarzane z naturalnych składników i w większości mają stosunkowo krótkie terminy ważności. Zaspokajają one potrzeby konsumentów na słodycze, ale w innej formie niż wyroby przemysłowe, jako element ważnych uroczystości rodzinnych, przyjęć, ale także słodkie śniadania i podwieczorki.

Więcej >>

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe