...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Zbieg tytułów ubezpieczeń – Opinia Związku Rzemiosła Polskiego

Zapraszamy do zapoznania się z opinią ZRP w w sprawie zmian w ozusowaniu umów.

Od 1 stycznia 2016 r. wejdą w życie przepisy ustawy z 23 października 2014 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, które wprowadziły inne zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym pracy wykonywanej na podstawie umów zleceń.

Z nowych przepisów wynika, że jeśli zleceniobiorca wykonuje więcej niż jedną umowę, to, co do zasady, składki powinny być opłacane od każdej umowy, chyba że ubezpieczony przedłoży płatnikowi dokumenty, z których będzie wynikało, iż podstawa ubezpieczenia z tytułu wcześniejszych umów wynosi, co najmniej minimalne wynagrodzenie.

Zdaniem Związku Rzemiosła Polskiego największym problemem jest fakt, że przepisy nie precyzują, o jakie dokumenty chodzi. I jeśli zleceniobiorca nie przedłoży dokumentów, płatnik będzie musiał potrącić składki.  

ZRP uważa, że wystarczającym byłoby oświadczenie zleceniobiorcy, że podstawa ubezpieczenia z wcześniejszych umów, jest co najmniej równa minimalnemu wynagrodzeniu. Tak było dotychczas, np. przy zbiegu tytułów do ubezpieczeń w przypadku umowy o pracę i działalności gospodarczej, czy umowy zlecenia i z umową o pracę – nigdy nie było z tego powodu żadnych problemów.  

Jeżeli nie uprości się sposobu dokumentowania o braku konieczności opłacania składek, ogromnie skomplikuje się płatnikom rozliczenia umów zleceń. Będą zmuszeni do ciągłego korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych z ZUS.

źródło: ZRP

Bieżące wydanie czasopisma

Czy AI stworzy lepszy smak, niż człowiek? Jak wypadł tegoroczny sezon lodziarski? Z czym najlepiej łączyć pistacje? Które aplikacje pomogą uniknąć strat w sprzedaży? To i wiele innych tematów w tym numerze

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji