...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Zmagania specjalistów od kawy – Mistrzostwa Polski Barista i Coffee in Good Spirits

Mistrzostwa Polski Barista i Coffee in Good Spirits to zawody, których wspólnym mianownikiem jest dobra kawa, przygotowana zgodnie ze sztuką przez profesjonalistów, znawców kawy z prawdziwego zdarzenia. Ich poczynania oceniane są przez sędziów, również ekspertów w tej dziedzinie.

Pierwsze z nich, organizowane przez Specialty Coffee Association of Europe oraz World Coffee Events, to rywalizacja na najwyższym poziomie. Formuła Mistrzostw Polski Barista skupia się na promowaniu doskonałej kawy, profesjonalizmu oraz kunsztu pracy baristy. Każdy zawodnik podczas 15-minutowego występu musi przygotować 4 espresso, 4 drinki mleczne na bazie espresso oraz 4 drinki dowolne, używając do tego kawy z segmentu specialty. Oceniają go certyfikowani sędziowie – 4 sensorycznych, 2 technicznych i 1 główny, który najczęściej jest reprezentantem World Coffee Events. Pod uwagę brane są smak napojów, kreatywność, czystość pracy, technika parzenia oraz prezencja na scenie. Najlepszy barista/baristka otrzymuje tytuł mistrza Polski Barista, który upoważnia do reprezentowania kraju na oficjalnych Mistrzostwach Świata Barista.

Z kolei podczas Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits ich uczestnicy dowodzą, że kawa dobrze współgra również z alkoholem. W ich trakcie barista/barman prezentuje swoje umiejętności, łącząc ten napój z dowolnym alkoholem i tworząc idealną całość w postaci popularnej irish coffee (whiskey i kawa), po unikalne koktajle.

Ten konkurs również można podzielić na etapy. W rundzie eliminacyjnej, podczas występu na scenie, zawodnicy muszą przygotować 4 drinki: 2 to identyczne gorące koktajle na bazie kawy i alkoholu, pozostałe 2 to identyczne zimne koktajle na tej samej bazie. Podobnie jak podczas Mistrzostw Polski Barista całość oceniana jest przez sędziów ekspertów (2 sensorycznych, 1 technicznego i 1 głównego). W kolejnej rundzie zawodnicy występują na spirit barze, gdzie losują składniki do przygotowania dowolnego drinka, oczywiście z dodatkiem kawy. Sześciu najlepszych bierze udział w finale, podczas którego przygotowują 2 identyczne drinki na bazie kawy i alkoholu oraz 2 klasyczne irish coffee. Najlepszy barista/baristka otrzymuje tytuł mistrza Polski Coffee in Good Spirits, który upoważnia do reprezentowania kraju podczas Mistrzostw Świata Coffee in Good Spirits.

A dla tych, dla których ciekawostek związanych z kawą i nie tylko nigdy dość, Caffee Bar Academy – Śląska Szkoła Baristów przygotowała pokazy w wykonaniu mistrzów: latte art – sztuka malowania na kawie – mistrz Polski Barista Rafał Adamek, blenderowania – brand ambasador marki Hamilton Beach Bartłomiej Kołodziej oraz warsztaty herbaciane z wykorzystaniem produktów marki Richmont i dotyczące alternatywnych metod parzenia kawy. Będą one miały miejsce 25-27 marca 2017 r. podczas SweetTargów w Katowicach na stoisku nr 12. Zapraszamy!Bieżące wydanie czasopisma

Justyna Sekunda o upartym dążeniu do celu i pukaniu do drzwi klienta premium. Aleksandra Gostomska i Paweł Ignaciuk o przekazywaniu historii i emocji w ciastkach. Tomasz Dudek o potędze inwestowania w siebie.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Wypieki wegańskie puratos

  pieczywo babuni lesaffre

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji