...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Informacje

Kontakt
Telefon: (32) 231 39 92
Kod pocztowy: 44-100
Adres siedziby: ul. Raciborska 2
Miejscowość: Gliwice
Województwo: śląskie
Fax: (32) 2319414
Strona WWW: http://www.cechrr.gliwice.pl/
Władze
brak informacji
Statut
brak informacji
Historia
Cech Rzemiosł Różnych w Gliwicach powstał w latach powojennych. Napływ ludności do zniszczonego miasta otworzył konieczność samozorganizowania się rzemieślników. Mistrzowie zawodu fryzjerskiego przystąpili do utworzenia organizacji zawodowej pod nazwą "Powiatowego Cechu Fryzjerów" w Gliwicach.

W dniu 24.04.1945r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w mieszkaniu pana R. Kuczyńskiego przy ul. Zwycięstwa 4 w obecności przedstawiciela Izby Rzemieślniczej w Katowicach, pana A. Piątkowskiego. W tym dniu zapadła uchwała powołania Powiatowego Cechu Fryzjerów w Gliwicach. Wybrano pierwszy Zarząd w składzie:

Kuczyński Roman - Starszy Cechu
Broszkiewicz Jan - zastępca
Załuski Mieczysław -sekretarz

10 marca 1946 r. Cech mieści się w lokalu przy ul. Krupniczej 19. W styczniu 1957 r. Zarząd Cechu podjął inicjatywę budowy własnego "Domu Rzemiosła ". Po uzyskaniu zgody i Aktu darowizny nieruchomości przy ul. Raciborskej 2, z Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Gliwicach. W maju 1957r. rozpoczęto roboty rozbiórkowo-budowlane przy ul. Raciborskiej.
1 października 1962 r. zostaje przeniesione już Biuro Cechu do pomieszczeń w niewykończonym jeszcze budynku Domu Rzemiosła. W 1964r. zakończono już budowę "Domu Rzemiosła " przy dużym wkładzie pracy i zaangażowaniu rzemieślników, pomocy Z.I.R Warszawie, dotacji bratnich Cechów woj. katowickiego, Izby Rzemieślniczej w Katowicach.
23 października 1966 r. nastąpiło podpisanie aktu zbratania dwóch cechów gliwickiego i nyskiego. W październiku 1985 r. Cech gliwicki zostaje uhonorowany Srebrnym Medalem im. J. Kilińskiego za Zasługi dla Rzemiosła nadany przez Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie.
16 kwietnia 1996 r. Cech Rzemiosł Różnych zostaje uhonorowany Złotym Medalem im. J. Kilińskiego za Zasługi dla Rzemiosła nadany przez Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Cech Rzemiosł Różnych w Gliwicach zrzesza obecnie 260 zakładów rzemieślniczych. Przeważająca część zakładów szkoli pracowników młodocianych w celu nauki danego zawodu.
Opis działalności
brak informacji
Członkowie
Zarzycki Andrzej - Starszy Cechu
Sznir Rinaldo - I Zastępca Starszego
Janicki Andrzej - II Zastępca Starszego
Szczygielski Henryk - Członek
Hatossy Zygmunt - Członek
Komornicki Zbigniew - Członek
Krysik Elżbieta - Członek
Michalik Waldemar - Członek
Nicz Bernard - Członek
Firmy zrzeszone
brak informacji
Partnerzy
brak informacji
Szkoły i uczelnie
brak informacji
 • Ku czci świętego Klemensa

  Ku czci świętego Klemensa

  W Gliwicach w minioną niedzielę, 11 marca 2012 r., w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyły się uroczystości ku czci św. Klemensa Hofbauera. Z tej okazji została odprawiona Msza św. o godz. 9.30 w intencji piekarzy i cukierników.

  Więcej

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe