...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Informacje

Kontakt
Telefon: (32) 785 00 06
Kod pocztowy: 41-200
Adres siedziby: ul. Kościelna 16
Miejscowość: Sosnowiec
Województwo: śląskie
Fax: (32) 785 00 05
Strona WWW: http://www.cech-sosnowiec.pl
Władze
Starszy Cechu - Janusz Ryniewicz
Statut
brak informacji
Historia
W roku 1919 zorganizowano w Sosnowcu Towarzystwo Rzemieślnicze jako filię Centralnego Towarzystwa Rzemieślniczego w Warszawie.

Pierwszy Zarząd tego Towarzystwa w Sosnowcu został wybrany 7 maja 1920 r. Towarzystwo zorganizowało w swoim lokalu siedzibę dla wszystkich cechów. Mieściło sięw Sosnowcu przy ulicy Piłsudskiego 16. W roku 1927 wprowadzono nową ustawę przemysłową, która okreslała precyzyjniej niż poprzednie przepisy rolę i uprawnienia rzemiosła. Przede wszystkim wprowadziła Wojewódzkie Izby Rzemieślnicze, pochodzące z wyboru. Cechy pozostawały nadal organizacjami dobrowolnymi. Cech nadal sprawował nadzór nad szkoleniem uczniów, prowadzono rejestr i załatwiano sprawy w tej dziedzinie. Natomiast sprawy egzaminów czeladniczych i mistrzowskich przekazane zostały Izbom Rzemieślniczym. Izby sprawowały ogólny nadzór nad szkoleniem terminatorów oraz koordynowały prace cechów, eprezentowały rzemiosło wobec władz.

W roku 1929 odbyły się pierwsze i jedyne wybory do Izby Rzemieślniczej w Kielcach. Sosnowiec należał do wojewodztwa kieleckiego do 1939 roku. W Kieleckiej Izbie Rzemieślniczej rzemiosło sosnowieckie miało stale swoich przedstawicieli, którzy współpracowali z rzemieślnikami miast sąsiedzkich. Tradycyjne uczucia patriotyczne zrzeszonych wyrażały się udziałem w uroczystościach narodowych i państwowych. W listopadzie 1918 r. rzemieślnicy sosnowieccy wraz z innymi braki udział w rozbrajaniu Niemców, Nie brakło rzemieślników w trudnym okresie organizowania się Państwa Polskiego po 1918 r. Żywo reagowali na apele mające na celu porządkowanie gospodarki. Cech w Sosnowcu poza działalnością statutową działał aktywnie społecznie, w latach 70-tych rzemiosło sosnowieckie wybudowało Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Budowało Park kresowy w Sosnowcu, załozyło oświetlenie w mieście, w podstacji 4 lampy typu "Słońce". Cech wykonał 2 zegary uliczne w mieście. Rzemieślnicy sosnowieccy wykonywali nieodpłatnie szereg prac na rzecz Szpitala Nr 1 w ramach komitetu opiekuńczego. Cech nasz na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 19 w Sosnowcu przekazał nieodpłatnie fortepian.

Rokrocznie przekazywane były znaczne kwoty wyznaczone przez Urząd Wojewódzki w Katowicach na budowę "Szkół Tysiaclecia", a nastepnie na NFOZ. Milionowe kwoty przekazał Cech na "Narodowy Czyn Pomocy Szkole", wspierał finansowo PKPS, także Komitet SD w Sosnowcu. Przyczynił się finansowo do budowy "Pomnika Czynu Rewolucyjnego" oraz pomnika upamiętniającego powstanie Klubów SD. Corocznie przekazywał dotacje na budowę Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Cech nasz opiekował się Szkołą Podstawową Nr 42 w Sosnowcu. Nie sposób wyliczyć wszystkich doświadczeń charytatywnych, sosjalnych dla emerytów i rencistów - podopieznych Cechu, dzieci niepełnosprawnych, domów dziecka, różnych organizacji i stowarzyszeń kulturalno - oświatowych, sosjalno - społecznych i całego szeregu innych. Tym działaniom położyła kres ustawa o rzemiosle z grudnia 1988 r., która wprowadziła dobrowolność przynalezności do Cechu. Zmniejszyła się katastrofalnie liczba zrzeszonych rzemieślników, tylko w roku 1989 spadła o około 1 000 zakładów.

Walne Zgromadzenie w czerwcu 1989 roku wybrało na Starszego Cechu mgr inż Leszka Gossa ( dotychczasowy Starszy Cechu Lucjan Stępień zrzekł sie kandytatury na Starszego ). W związku z tym uchwałą Walnego Zgromadzenia został Mu przyznany tytuł "Honorowego Sarszego Cechu". Nowy Zarząd starał sie wyjśćnaprzeciw potrzebom rzemieślników w ich bardzo trudnych warunkach ekonomiczno - gospodarczych i wszelkimi siłami pragnął utrzymać Cech i jego tradycje.
Opis działalności
Cech Rzemiosł Różnych, Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Sosnowcu funkcjonuje od 1917 roku ( pierwotnie pod nazwą Cech Rzemiosł Różnych w Sosnowcu) W Cechu zarejestrowanych jest 80 zakładów rzemieślniczych w następujących branżach:
- motoryzacyjnej
- fryzjerskiej
- spożywczej
- różnej.
Cech posiada własny Ośrodek Szkoleniowy, który organizuje następujące kursy:

- kurs BHP dla pracowników
- kurs BHP dla pracodawców
- kurs minimum sanitarnego


oraz kursy przygotowawcze do nabycia kwalifikacji zawodowych w następujących zawodach:

- fryzjerstwo
- mechanika pojazdowa
- piekarstwo
- cukiernictwo

Oferujemy również szkolenia dla rzemieślników w zakresie:
- prawa podatkowego,
- rozliczeń z ZUS-em,
- oraz Państwowej Inspekcji Pracy

Placówka Kształcenia Ustawicznego organizuje następujące kursy:
- Kursy BHP
- Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu
- Kursy minimum sanitarnego
- Kurs "Logistyka w firmie"
- Kurs "Fryzjerstwo"
- Kurs "Kadry, płace, rozliczenia, ZUS"
- Kurs "ABC przedsiębiorczości"
Członkowie
brak informacji
Firmy zrzeszone
brak informacji
Partnerzy
brak informacji
Szkoły i uczelnie
brak informacji

Brak aktualności

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe