...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Informacje

Kontakt
Telefon: (83) 343 34 35
(83) 344 42 30
Kod pocztowy: 21-500
Adres siedziby: Ul. Moniuszki 20
Miejscowość: Biała Podlaska
Województwo: lubelskie
Strona WWW: http://www.cechbialski.com.pl
Władze
Starszym Cechu - Edward Czapski
Członkowie: Kazimierz Mikołajuk,
Zenon Śledź,
Jadwiga Turuta,
Mirosław Sawczuk,
Władysław Zaciura,
Waldemar Romaniuk.
Statut
brak informacji
Historia
Przywilej cechowy nadany bialskim szewcom przez Radziwiłłów, ówczesnych właścicieli miasta, był cenną zdobyczą bialskiego rzemiosła. Wskazywał, że bialscy szewcy byli liczną grupą zawodową pośród innych rodzajów wykonywanego w mieście rzemiosła. Jednocześnie torował drogę do tworzenia się innych cechów, a więc organizacji rzemieślniczych zapewniających członkom wyłączność wykonywania rzemiosła w mieście. Cech chronił osobistą i gospodarczą niezależność zrzeszonych w cechu rzemieślników, uniezależniał ich prawnie od kupców i właścicieli ziemskich, chronił przed konkurencją ze strony rzemieślników żydowskich, zapewniając jednocześnie uprzywilejowane stanowisko na rynku lokalnym. Te prawa i przywileje cechowe nie tylko wzmacniały pozycję bialskich rzemieślników, ale sprzyjały rozwojowi gospodarczemu i bogaceniu się miast i miasteczek, również na Podlasiu. Niezwykle zasłużoną osobą dla rzemiosła bialskiego była księżna Anna z Sanguszków Radziwiłłowa, która utworzyła w Białej Książęcej, nazywanej także Alba Dukalis, manufaktury: kobierniczą w roku 1721, sukienniczą w roku 1732, kilimów w roku 1733, fajansu w roku 1738 i hafciarni.
Środowisko rzemieślnicze aktywnie włącza się w lokalne życie społeczne, kulturalne i sportowe. Są to udziały w Ogólnopolskich Rajdach Rzemiosła i Górskich Rajdach Młodzieży Rzemieślniczej. Rzemiosło bialskie uczestniczyło w zawodach tenisa ziemnego stołowego oraz w zawodach w halowej piłki nożnej. W roku 1979 utworzono przy Bilskim Cechu Klub Seniora. Bialski Cech dla swoich członków organizuje opłatkowe spotkania noworoczne, zabawy karnawałowe oraz imprezy choinkowe dla dzieci rzemieślników i pracowników Cechu. Rzemieślnicy nasi uczestniczą w czerwcowych pielgrzymkach Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę w Częstochowie. Corocznie w dniu 14 października obchodzony jest uroczyście Dzień Nauczyciela i Mistrza Szkolącego.

W dniu św. Józefa delegacja Cechu bierze udział w święcie patrona rzemiosła organizowanym przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Spotkania tradycyjnie uświetnia występ chóru „Echo Podlasia” działającego pod patronatem Bialskiego Cechu. Chór został uhonorowany w roku 2005 przez Związek Rzemiosła Polskiego Nagrodą Literacką imieniem Władysława Stanisława Reymonta. Aby przybliżyć miejscowemu społeczeństwu pracę Zarządu Cechu i bialskich rzemieślników, Cech współpracuje z regionalnym tygodnikiem „Słowo Podlasia”, w którym m.in. publikowany jest cykl artykułów „Zasłużeni bialscy rzemieślnicy”. Celem przygotowania zawodowego, przeszkolenia lub przekwalifikowania zawodowego Cech współdziała z Powiatowym Urzędem Pracy, a przewodniczącym Powiatowej Rady Zatrudnienia jest Kierownik naszego Cechu.
Opis działalności
brak informacji
Członkowie
Hołownia Jan s.c.
Biała Podlaska ul. Łukaszyńska 32

Joński Mariusz
Tuczna 206

Rechnio Sławomir i Spółka
Leśna Podlaska, ul. Bialska

Tur Anna i Spółka
Biała Podlaska, ul. Wolska 2

Zaciura Bogusław + sp-ka
Biała Podlaska, ul. Francuska 162

Radkiewicz Grzegorz
Biała Podlaska, ul. Terebelska 60 A

Niewiadomski Cezary
Biała Podlaska, ul. Sidorska 2D
Firmy zrzeszone
brak informacji
Partnerzy
brak informacji
Szkoły i uczelnie
brak informacji

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe