czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Informacje

Kontakt
Telefon: (32) 455 49 85
Kod pocztowy: 44-300
Adres siedziby: Zamkowa 5
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Województwo: śląskie
Strona WWW: http://www.cech.wodzislaw.pl
Władze
Starszy Cechu - Jerzy Waltar
I Podstarszy Cechu - Aleksander Harnasz
II Podstarszy Cechu - Józef Kowalski
Statut
brak informacji
Historia
Podstawą prawną powołania Cechu była decyzja Kierownika Wydziału Przemysłu Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Katowicach z dnia 20 lutego 1957 roku. W tej formie Cech funkcjonował do 31 sierpnia 1998 roku, kiedy to na mocy uchwały Walnego Zgromadzenia Delegatów zmieniającej dotychczasowy statut - Sąd Rejonowy w Katowicach przekształcił Cech Rzemiosł Różnych w Wodzisławiu Śl. w Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. Za zasługi w rozwoju rzemiosła Cech został wyróżniony wieloma odznaczeniami, z których do najcenniejszych należy złoty medal im. Jana Kilińskiego.
Cech, jako organizacja promuje swoich członków nie tylko na terenie powiatu, ale również w województwie i kraju. To z inicjatywy Cechu w 27 kwietnia 2002 r. osiem firm otrzymało od Krajowego Państwowego Inspektora Pracy świadectwo zakładu pracy bezpiecznej. Taki tytuł został przyznany także Cechowi. Po raz pierwszy świadectwa te wręczono w Wodzisławiu Śl., a nie jak do tej pory bywało w Warszawie.
Dla jeszcze lepszej obsługi swoich klientów Cech 12 września 2002 r. uzyskał certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9000-2001. I tym razem jesteśmy pierwszym Cechem w Polsce, który taki certyfikat uzyskał.
1 sierpnia 2003 r. Fundusz Poręczeniowy z Katowic przyznał Cechowi certyfikat Punktu Konsultacyjnego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego, który jest świadectwem uzyskania autoryzacji do wykonywania usług z zakresu metodologii udzielania poręczeń, doradztwa dla wnioskodawców oraz zasad przygotowywania wniosków.
Opis działalności
Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą - z uwzględnieniem zasady dobrowolności - osoby wykonujące działalność wytwórczą, handlową, budowlaną lub usługową prowadzoną na podstawie art. 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1988 roku o działalności gospodarczej (wyciąg z & 1 Statutu Cechu). Cech posiada osobowość prawną i jest zarejestrowany w Sądzie Rejonowym X Wydział Gospodarczy w Gliwicach pod numerem KRS 0000076929 w rejestrze stowarzyszeń i rejestrze przedsiębiorców.
Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim zrzesza zakłady prowadzące działalność gospodarczą na terenie miast: Jastrzębie Zdrój, Pszów, Racibórz, Radlin, Rybnik, Rydułtowy, Wodzisław Śl., oraz gmin: Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana. Zakłady pogrupowane są w branżach: budowlanej, drzewnej, fryzjerskiej, metalowej, ogólnej, motoryzacyjnej, spożywczej.
Członkowie
Jan Jasiak
Tomasz Włodarczyk
Roman Juzek
Małgorzata Poławska
Bolesław Sitko
Czesław Pyszny
Andrzej Ryszka
Jan Worek
Firmy zrzeszone
brak informacji
Partnerzy
brak informacji
Szkoły i uczelnie
brak informacji
 • IV Bal Rzemieślniczy

  14 stycznia 2012 r. w sobotę w Domu Przyjęć „PRADZIAD” w Rogowie odbędzie się IV Bal Rzemieślniczy.

  Więcej
 • Mikołajki z Cechem

  Mikołajki z Cechem

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do lat 10 na spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się 5 grudnia 2011 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w FIKOLANDII.

  Więcej

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe