...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Informacje

Kontakt
Telefon: (75) 752 42 37
721 294 831
Kod pocztowy: 58-500
Adres siedziby: ul. Tuwima 2
Miejscowość: Jelenia Góra
Województwo: dolnośląskie
Strona WWW: http://cech.jgora.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Władze
Zbigniew Ładziński- Starszy Cechu
Leon Kołtowski- Podstarszy Cechu
Jan Makieła- Podstarszy Cechu
Ciepiela Halina- Sekretarz
Czyżyki Ryszard- Członek Zarządu
Kraszewski Włodzimierz- Członek Zarządu
Misakiewicz Piotr- Członek Zarządu
Szymczyk Beata- Członek Zarządu
Statut
Pobierz statut
Historia
Cech Rzemiosł w Jeleniej Górze nie może poszczycić się wielusetletnią historią , jak inne Cechy Rzemieślnicze na terenie Polski przedwojennej. Historia polskiego rzemiosła rozpoczyna się tu w 1945 r. po zakończeniu II wojny światowej i powrocie ziem zachodnich do Polski . Od 1945 roku do Jeleniej Góry i na Dolny Śląsk przybywa ludność polska z wielu stron świata w poszukiwaniu swojego miejsca w nowej, powojennej rzeczywistości. Do Jeleniej Góry przybywają pierwsi osadnicy a wraz z nimi rzemieślnicy, którzy zagospodarowują opuszczone poniemieckie warsztaty rzemieślnicze i niewielkie zakłady produkcyjne.

Z uwagi na niezwykle trudne warunki prowadzenia działalności szybko zrodziła się potrzeba organizowania Cechów Rzemieślniczych, które miały pomagać w zaopatrzeniu, rozwoju i obronie interesów braci rzemieślniczej przed próbami pozbawiania wielowiekowych praw i tradycji rzemieślników polskich i ich znacjonalizowaniem. Zaczęły powstawać Cechy skupiające rzemieślników z jednej lub wielu branż.
Już 3 sierpnia 1945 roku powołany zostaje w Jeleniej Górze Cech Fryzjerów i Perukarzy ze Starszym Cechy Mieczysławem Lorkiem na czele zaś w kilka dni później Leon Marcinkowski organizuje Cech Piekarzy i Cukierników .

W październiku 1945 roku powstaje Powiatowy Związek Cechów w Jeleniej Górze – jego kierownikiem został Karol Broda, wychowawca wielu pokoleń rzemieślników. Związek w chwili powstania zrzeszał ponad 1100 rzemieślników.

Okres rozwoju rzemiosła w Jeleniej Górze zakończył się bardzo szybko, bo już w 1948 r. komunistyczne władze wydają dekret o zmianie Ustawy o izbach rzemieślniczych, który m.in. wprowadza obligatoryjną przynależność do Okręgowych Związków Cechów, wprowadzono doktrynę o niezgodności rzemiosła z interesem całego narodu, powstaje pejoratywne pojęcie rzemieślnika – „ prywaciarza „ , podjęto zakrojone na szeroką skale działania w celu eliminacji rzemiosła z rynku, wprowadzono „domiary podatkowe”, utrudniano do maksimum możliwość zaopatrzenia w surowce, materiały, maszyny i narzędzia. Doprowadzono do likwidacji większości firm rzemieślniczych. Pozostało ich na rynku jeleniogórskim 245.

Przez wiele lat los rzemiosła i zakładów rzemieślniczych zależał od samych rzemieślników, ich uporu i poświęcenia. Dopiero po roku 1989 rozpoczął się błyskawiczny rozwój ilościowy zakładów prywatnych i rzemieślniczych. Wprowadzone zasady rynkowe pozwały na niczym nie skrępowany rozwój zakładów, nie wymagano do uruchomienia zakładu żadnych uprawnień ani kwalifikacji. Zaczyna się stopniowy zanik wielu typowych zawodów rzemieślniczych usługowych / szewstwo, cholewkarstwo, fotografika, krawiectwo, malarstwo/. Rozwój sieci wielkich supermarketów powoduje taki spadek cen wyrobów, że ich naprawa staje się nieopłacalna.

Dzisiaj Cech Rzemiosł w Jeleniej Górze skupia ok. 1000 zakładów rzemieślniczych, produkcyjnych , handlowych i gastronomicznych. Jest zatem zrzeszeniem przedsiębiorców.
Opis działalności
brak informacji
Członkowie
brak informacji
Firmy zrzeszone
brak informacji
Partnerzy
brak informacji
Szkoły i uczelnie
brak informacji

Brak aktualności

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe