czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Opcje filtrowania 
rozwiń opcje

Katalog firm

Diamant Polska

Liszki / k Krakowa, 32-060

woj. małopolskie

Piekary 371

Opis działalności

Puratos kupił od Grupy Werhahn 100% udziałów firmy „Diamant”. Diamant jest jednym z czołowych producentów składników piekarniczych w Austrii. Ma silną pozycję rynkową w Polsce i w Czechach. Jest także obecny w całej Europie Środkowo-Wschodniej za pośrednictwem dystrybutorów i partnerów oferujących produkty pod marką Diamant oraz pod markami własnymi.

„Zakup Grupy Diamant pozwoli nam zwiększyć obecność na rynku austriackim i wzmocnić naszą silną pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej. Doświadczony zespół i solidna jednostka produkcyjna w Austrii, a także długa obecność Grupy Diamant na rynku, pozwolą nam dalej rozwijać sprzedaż w kraju, który odgrywa istotną rolę w Europie Centralnej i Wschodniej” – mówi Daniel Malcorps, Dyrektor Naczelny Grupy Puratos.

„Bardzo się cieszymy, ponieważ wraz z nabyciem firmy Diamant, obszar naszej działalności w Polsce i w Czechach znacząco się powiększy. Szczerze wierzymy, że dzięki silnej obecności na rynku lokalnym i usługom o doskonałej jakości, możemy realnie przyczynić się do rozwoju działalności austriackich piekarzy, cukierników i wytwórców czekolady, oferując im wsparcie Centrum Innowacji w Wels. Natomiast w Polsce i w Czechach, dzięki połączeniu sił Diamant i Puratos, będziemy w stanie znacznie rozszerzyć naszą ofertę produktów i usług.” – mówi Piet Sanders, Dyrektor ds. Rynku na Europę Północną i Wschodnią Grupy Puratos.

„Diamant stanowił nieodłączną część Grupy Werhahn od ponad dwudziestu lat. Korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie podziękować członkom zarządu, a także wszystkim naszym pracownikom za ich dotychczasową pasję i entuzjazm. Ponieważ Grupa Werhahn zdecydowała się teraz skupić na trzech głównych obszarach swojej działalności: materiałach budowlanych, towarach konsumpcyjnych oraz usługach finansowych, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to właśnie Puratos będzie kontynuował pielęgnowanie wartości kultywowanych przez naszą rodzinną firmę. Jako że Puratos jest dynamicznie rozwijającą się, międzynarodową grupą, jesteśmy przekonani, że zapewni firmie Diamant doskonałe możliwości rozwoju” – mówi Anton Werhahn, Prezes Grupy Werhahn.

Diamant jest firmą z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem, ma swoją siedzibę w Wels, w Austrii. Zatrudnia ponad 150 pracowników.

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe