Pieczywo pełnoziarniste orkiszowe zawierające całe ziarno orkisza
Wyprodukowane tradycyjną metodą, według starych receptur z Bingen, z pełnoziarnistej mąki orkiszowej, grysu ziarna orkiszowego, pełnoziarnistych płatków orkiszowych, razowego zakwasu z pełnoziarnistej mąki orkiszowej, ziarna słonecznika, z dodatkiem słodów jaczmiennych i soli morskiej.
Chleb Orkiszowy Św. Hildegardy z Bingen, to wyjątkowe pieczywo o unikatowym bukiecie walorów odżywczo zdrowotnych i subtelnym smaku.
Unikalny skład pieczywa i jego wyjatkowość stanowią doskonałe żródło energii ,wspomagają przemianę materii, stanowiąc podstawę zdrowego odżywiania i prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Chleb Orkiszowy Św. Hildegardy dostarcza do organizmu naturalnych pierwiastków i witamin takich jak : magnez, potas, cynk, wapń, fosfor, żelazo, witaminy A,B1,B2,B6,E,PP i wiele innych wartościowych składników dla zdrowia i doskonałego samopoczucia.
Pszenica orkiszowa – ponownie odkryty gatunek zboża
Pszenica orkiszowa powstała ze skrzyżowania pradawnych gatunków zbóż: pszenicy samopszy oraz pszenicy płaskurki. Przed ponad 3000 laty pszenica orkiszowa dotarła z Azji do Europy Środkowej. Uprawiano ją i ceniono przede wszystkim w południowych rejonach dzisiejszej Europy.
Orkisz z powodu niskiej wydajności został na przestrzeni wieków prawie zupełnie wyparty przez dzisiejszą pszenicę, przynoszącą obfitsze plony. Niedawny „zwycięski podbój” Europy orkisz zawdzięcza przede wszystkim ponownemu odkryciu jego walorów zdrowotnych przez Hildegardę z Bingen.
Mniszka i uzdrowicielka Hildegarda z Bingen przypisywała orkiszowi szczególne właściwości.
Św. Hildegarda z Bingen (1098 - 1179)
Była benedyktynką, która dzięki zdolnościom wizjonerskim i uzdrowicielskim, cieszyła się powszechnym poważaniem. Parająca się medycyną naturalną Hildegarda jest autorką licznych prac. Jednym z jej najbardziej znanych dzieł jest „Physica – uzdrawiająca moc przyrody”.
Opisane tam zalecenia kierują się trzema zasadami i celami: zdrowym odżywianiem, wzrostem dobrego samopoczucia oraz uśmierzaniem bólu, gdzie orkisz postawiła w centrum swych nauk, jako jeden z najważniejszych środków spożywczych.