...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Opcje filtrowania

 
rozwiń opcje

Kategorie produktów i usług

Produkty i Usługi

Piernikowa Panna

Składniki:
400 g mąki pszennej typ 500
150 g cukru pudru
120 g miódu naturalnego lub sztucznego
50 g masła
140 g - 2 jaja
5 g sody oczyszczonej
10 g przyprawy korzenne do piernika
barwnik spożywczy zielony (dekoracja)
cukier puder (dekoracja)
       
Sposób wykonania:
Ze składników należy zarobić ciasto na stolnicy, aby powstała jednolita konsystencja w bryle. Po wyrobieniu, zawinąć w folię i odłożyć do dojrzewania w warunkach chłodniczych na czas 24 godz. Następnie należy je rozwałkować na stolnicy na grubość ok. 3-4 mm i wykrawać foremkami trzy wielkości gwiazdek.

Po środku każdej gwiazdki należy wykonać niewielki otwór, który umożliwi nakładanie na  specjalnie przygotowane  stojaczki upieczonych ciastek. Uformowane ciastka przełożyć na wysmarowane olejem blachy i upiec w średnio rozgrzanym piekarniku ok 180°C, czas pieczenia od 10-15 min w zależności od wielkości i grubości uformowanych pierników.

Po upieczeniu, ostudzeniu pierniczków nałożyć  barwnik spożywczy, w tym przypadku zielony i na każdy stojaczek nakładać po trzy gwiazdki poczynając od największej do najmniejszej, tak aby kompozycja przestrzenna  utworzyła całość choinki. Na wierzchołku również mocujemy  polukrowaną na biało  gwiazdę. Zielone gwiazdeczki należy obsypać przesianym cukrem pudrem, co podkreśla zimowy wizerunek choinki, a gwiazda na szczycie nadaje świąteczny symbol świąt.

Sposób wykonania lukru:
Schłodzone białko napowietrzyć (ubić na sztywną lśniącą pianę), stopniowo dodawać podczas ubijania cukier. Po otrzymaniu lśniącej białej masy dodać sok z cytryny i mąkę ziemniaczana. Masa stanie się gęsta o konsystencji śmietany. Nadaje się do wykorzystania w dekorowaniu pierników. Po nałożeniu dekoracji należy odstawić pierniki do wysuszenia.

„Piernikową panienkę ”wykonał zespół w składzie:
Daria Sosnowska i Adrianna Podkościelna - uczennice  klasy III ZSZ kier cukiernik  Zespołu Placówek Edukacyjna Wychowawczych  Specjalnego
Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Lwówek Śląski pod kierunkiem instruktora warsztatów szkolnych - Alicji Flak
Opis technologiczny:  M. Bełza

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe