...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Opcje filtrowania

 
rozwiń opcje

Kategorie produktów i usług

Produkty i Usługi

Świąteczne pierniczki

(I sposób) ciasto wykonane na stolnicy

Składniki - ciasto:
500 g mąki pszennej typ 500
200 g cukru pudru
200 g miodu naturalnego lub sztucznego
120 g masła lub margaryny
70 g  1 jajko
10 g sody oczyszczonej
10 g przyprawy korzennej do piernika
       
Sposób wykonania ciasta:
Przygotować i dokonać namiaru surowców zgodnie z recepturą. Ciasto wykonywane na stolnicy. Miód podgrzać z cukrem, przestudzić i dodać do niego przyprawy korzenne. Przesiać mąkę i wymieszać z sodą oczyszczoną. Dodać do mąki schłodzony miód z przyprawami i cukrem, masło i jajo. Zagnieść ciasto i wyrabiać, aż będzie gładkie i jednolite na przekroju.
Po wyrobieniu ciasto wałkować i wykrawać kształty pierniczków przy pomocy dostępnych foremek. Ciasto to można przygotować wcześniej, nadaje się do dłuższego przechowywania w chłodnym miejscu owinięte w folię spożywczą. Uformowane pierniki należy układać na przygotowanej, natłuszczonej blaszce i piec w temp. ok. 180°C. Czas pieczenia ok. 10 min. Należy uważać, żeby pierniczki podczas pieczenia nie nabierały zbyt ciemnego koloru.
Po upieczeniu należy je schłodzić (temp. pokojowa), można je dowolnie polukrować. Doskonale prezentują się na choince i nadają piernikowy zapach w całym pomieszczeniu. Po kilku dniach nabierają wilgoci z powietrza
i miękną.

(II sposób) ciasto wykonane w naczyniu

Składniki - ciasto:
500 g mąki pszennej typ 500
200 g cukru kryształ
40 g karmelu
100 g miodu naturalnego
120 g 2 jaja
10 g przyprawy korzennej do pierników
5 g soday oczyszczonej
50 g margaryny
ok 150 ml. wody

Sposób wykonania ciasta:
Sporządzić roztwór cukrowy - syrop temp. 106°C lekko ostudzić i wymieszać z miodem. Mąkę napowietrzyć (przesiać), wymieszać z sodą oczyszczoną. Wybić jaja i połączyć z mąką, dodać przestudzony roztwór cukrowy z miodem. Wszystkie składniki wymieszać w mieszarce na jednolitą gładką strukturę (nie zaciągnąć ciasta). Gotowe ciasto przelewać do natłuszczonych form wypiekowych. Wypiekać w temperaturze ok. 170-180°C. Czas pieczenia uzależniony jest od wielkości foremek: 35-40  min do 50 min - dla formy zawierającej 400 g ciasta. Po upieczeniu i lekkim ostudzeniu ciasta można wybijać uformowane gotowe pierniki, a po całkowitym schłodzeniu można je dowolnie dekorować lukrem z białek i cukru. Do lukru można dodawać barwniki spożywcze w dostępnych kolorach,  nie przekraczając dawki normatywnej dla danej wielkości wyrobu.
 
Składniki - lukier:
75 g białka z 2 jaj
230 g cukru pudru
4 ml. soku z cytryny
5 g mąki ziemniaczanej
barwniki spożywcze
         
Sposób wykonania lukru:
Schłodzone białko napowietrzyć (ubić na sztywną lśniącą pianę), pamiętając, by podczas ubijania cukier dodawać stopniowo. Po otrzymaniu lśniącej białej masy dodać sok z cytryny i mąkę ziemniaczaną. Masa powinna mieć konsystencję gęstą jak śmietana. Po nałożeniu dekoracji pierniki należy odstawić do wysuszenia.

Pierniczki świąteczne sporządził zespół uczniów klasy I ZSZ - kierunek cukiernik 
Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Lwówek Śląski pod kierunkiem  instruktora warsztatów szkolnych - Alicji Flak
Opis technologiczny: M. Bełza

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe