Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na cykl szkoleń poświęconych nauce wykorzystania naturalnych fermentacji kwasu mlekowego w tradycyjnej piekarni. Szkolenie przeprowadzi aż 3 specjalistów w swojej dziedzinie, potrwa 3 dni i każdego dnia nauczymy się czegoś nowego o produkcji i prowadzeniu piekarni rzemieślniczej. Wartość szkolenia szacuje się na kwotę 3500zł, która w całości pokrywana jest przez #Fundusze Promocji.
SZKOLENIE ZOSTAŁO PODZIELONE NA 3 ETAPY:
1. Teoria - wiedza z zakresu prowadzenia, wyprowadzania, utrzymywania, dokarmiania wykorzystania kwasów uzyskiwanych na bazie różnych rodzajów mąk. Teoria niezbędna do dobrego zrozumienia procesów zachodzących w kwasach piekarskich, w ciastach z użyciem kwasu, pozwala na zastąpienie gotowych produktów imitujących tradycyjne procesy naturalnymi składnikami.
2. Praktyka - przykłady wykorzystania różnych fermentacji i mąk w tradycyjnej piekarni. Pokazujemy tradycyjne i nowoczesne produkty w których wykorzystujemy tradycyjne fermentacje.
3. Marketing - końcowa faza szkolenia polega na zdobyciu wiedzy w zakresie marketingu i zarządzania. Oprócz stworzenia dobrego produktu każda firma jest zmuszona do jego prezentacji, do prezentacji walorów pieczywa na prawdziwym zakwasie i na budowie kanałów komunikacji niezbędnych do zdobycia nowych klientów.
ILOŚĆ MIEJSC:
40 miejsc przeznaczonych dla właścicieli lub managerów małych lub średnich piekarni rzemieślniczych, po 1 miejscu na 1 firmę, 10 miejsc na każdym szkoleniu.
ZAPISY:
Prosimy o przesłanie e-mail na adres kontakt@rzemieslnik.org w terminie od 15 do 30 czerwca 2024r. W przypadku wyczerpania miejsc poniżej umieścimy informację. Decyduje kolejność zgłoszeń, prawidłowość wypełnienia formularza oraz dostępność miejsc w konkretnych terminach.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest do pobrania tutaj: word pdf
TERMINY:
Planujemy szkolenia w następujących terminach:
- 8-10 lipiec 2024r.
- 5-7 sierpień 2024 r.
- 19-21 sierpień 2024 r.
- 3-5 wrzesień 2024 r.
Zapisujemy na szkolenia wg. kolejności terminów i po wyczerpaniu miejsc w danym terminie rezerwujemy na następny. Nie można zapisać się na ostatni termin jeśli są wolne miejsca na wcześniejszym.
W PROGRAMIE:
Dzień pierwszy - szkolenie teoretyczne:
- Surowce piekarskie,
- Podstawy fazowej fermentacji mąki żytniej,
- Podstawy fermentacji mąki pszennej,
- Odroczony wypiek pieczywa,
- Analiza jakości kwasu.
Dzień drugi - szkolenie praktyczne piekarskie:
- Tradycyjny chleb pszenno-żytni na kwasie żytnim,
- Tradycyjny chleb pszenno-żytni z orzechami włoskimi i śliwką suszoną,
- Focaccia pszenna na kwasie pszennym,
- Bagietka pszenna na kwasie pszennym,
- Bagietka pszenna na kwasie pszennym z ziarnami,
- Chleb żytni 100% na kwasie.
Dzień trzeci - wypieki oraz elementy zarządzania i marketingu:
- Budowa oferty dopasowanej do potrzeb konsumenta,
- Wizerunek firmy i co się na niego składa,
- Jak dotrzeć do świadomego konsumenta?
- Jak komunikować walory pieczywa rzemieślniczego?
- Jak stworzyć atrakcyjne miejsce pracy dla piekarza?