czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Opcje filtrowania

 
rozwiń opcje

Terminy wydarzeń branżowych

Terminarz wydarzeń branżowych

 • SweetTARGi 2018

  Targi
  termin
  do
  lokalizacja
  Katowice
  zasięg
  ogólnopolski

  Festiwal Lodów Rzemieślniczych, Coffee Village, debaty, pokazy i konkursy… A przede wszystkim wielu wystawców z Polski i Europy, ponad osiem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, tysiące zwiedzających i trzy dni pełne nowinek branżowych.

  Dziewiąte Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie w Katowicach odbędą się już kolejny raz w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dwa tygodnie przed Wielkanocą, od 17 do 19 marca 2018 roku spotkamy się na południu Polski, by poznać nowe trendy i produkty w branżach. W tym roku patronat medialny nad imprezą objęła telewizja Kuchnia+.

  Konkurs: „Profesjonalne Duety: cukiernik plus dekorator”
  SweetTARGi zawsze mogły poszczycić się wspaniałymi partnerami, z którymi organizowaliśmy ciekawe pokazy, warsztaty i konkursy. Tak będzie i tym razem – podczas edycji 2018 będziemy współpracować z Tortownia.pl. Razem zorganizujemy konkurs, w którym uczestnicy  - dwuosobowe zespoły złożone z cukiernika i dekoratora przygotują podczas SweetTARGów torty weselne. Efekt wspólnej pracy duetów: prawdziwe artystycznie udekorowane torty oceni jury złożone z wysokiej klasy specjalistów w obu dziedzinach. Organizatorami konkursu są: Akademia Tortownia.pl oraz Blue Business Media, organizator Targów. Wkrótce zaprosimy Państwa do udziału w tej wspólnej zabawie.

  Debata:  „Cukiernicy kontra dekoratorzy”
  Cukiernictwo ma bogatą tradycję - pierwsze wzmianki o tym zawodzie w Polsce pojawiły się już w XIV wieku. Dekorator wyrobów cukierniczych to zawód wpisany na oficjalną listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dopiero w 2010 roku, a mimo krótkiego rodowodu cieszy się coraz większą  popularnością. Wydawałoby się, że cukiernicy i dekoratorzy to grupy zawodowe stworzone do wzajemnej współpracy. Praktyka pokazuje jednak, że porozumienie zastępuje często (choć nie zawsze) wzajemna niechęć lub silne współzawodnictwo.
  Podczas debaty Agnieszka Klimczak z Tortownia.pl zaprosi do rozmowy doświadczonych i praktykujących cukierników oraz dekoratorów wyrobów cukierniczych. Uczestnicy debaty postarają się znaleźć odpowiedzi na pytania, gdzie znajdują się przyczyny nieporozumień, jak sytuacja zmienia się na przestrzeni kilku ostatnich lat i czy potencjał tkwiący w ścisłej współpracy uda się w przyszłości wykorzystać.

  Festiwal Lodów Rzemieślniczych 2018
  Stawiamy wyzwanie mistrzom lodziarstwa! W pierwszych dwóch dniach targów zapraszamy Państwa do udziału w I Festiwalu Lodów Rzemieślniczych pod patronatem  SweetTARGi 2018.
  Koniec marca to doskonały moment, by przedstawić publiczności nowe trendy w lodziarstwie. Dlatego w pierwszych dwóch dniach targów (17 i 18 marca 2018) zapraszamy zarówno mistrzów lodziarstwa, jak i konsumentów do udziału w I Festiwalu Lodów Rzemieślniczych. Aby oddać głos na najlepsze festiwalowe lody trzeba będzie spróbować wszystkich dostępnych smaków, a następnie wybrać swojego faworyta. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, których fundatorem jest firma Kames. Każdy głosujący otrzyma upominek.

  Coffee Village – wyjątkowo energetyczne miejsce
  Aromat, smak, kolor… I bariści, którzy z czarnych ziaren kawy wyczarowują cuda! Podczas dziewiątych SweetTARGów w hali wystawienniczej pojawi się specjalna strefa - Coffee Village, w której zaprezentuje się dwanaście wyśmienitych palarni kawy z całej Polski. Każda z palarni zaprezentuje pełnię możliwości swojej kawy korzystając z urządzeń marki Primulator. Dodatkowym wyzwaniem dla baristów będzie skomponowanie idealnego  połączenia kawy z lodami.
  Baristów będzie można spotkać na specjalnie wydzielonych stanowiskach na stosiku z ekspresami tradycyjnymi firmy Primulator. Każda z palarni będzie miała do dyspozycji pół dnia, by móc prezentować swoje kawy.

  Zdrowo-Smacznie-Artystycznie
  Już po raz trzeci, podczas SweetTARGów, odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy dla Szkół i organizacji młodzieżowych, adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, uczniów pobierających naukę u pracodawców oraz uczestników i członków organizacji lub stowarzyszeń młodzieżowych, których obszar nauki i pasji związany jest z cukiernictwem bądź branżą spożywczą.

  Również w tym roku współorganizatorem konkursu jest Ochotniczy Hufiec Pracy w Rybniku, a patronat nad wydarzeniem objął Mistrz Branży.

  Zapraszamy do przedstawienia swojej oferty podczas 9. SweetTARGów w Katowicach. Szczegóły na stronie: www.sweettargi.bbmexpo.pl

   

  Dokładna lokalizacja

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe
  plac Sławika i Antalla 1, 40-166 Katowice

  Kontakt

  http://www.sweettargi.bbmexpo.pl/start/materialy-prasowe/kontakt/

  Strona internetowa

  http://www.sweettargi.bbmexpo.pl/

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe