...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

1 LIPCA – Dzień Polskiej Borówki i początek sezonu!

Owoce z polskich plantacji są już w sklepach. Borówka wysoka to ulubiony superowoc świata, który od blisko 50 lat uprawiany jest w naszym kraju. Jesteśmy jako Polacy, z wynikiem 1,83 kg na osobę, jej największymi konsumentami na świecie. Jesteśmy też jako kraj jej wielkim eksporterem.

 

Sezon na polską borówkę uważamy za otwarty!

Tradycji stało się zadość, sezon otworzyła degustacja pierwszych owoców w wykonaniu Matyldy, 13 miesięcznej córki Marii i Damiana Kuca, plantatorów z Solca, gmina Szydłów, w województwie świętokrzyskim.

1 LIPCA to święto miłośników borówki. Dzień, w którym plantatorzy czują więź i dumę ze swoich plonów. Wszyscy mają dla nas jeden przekaz: rozpoczynamy polski sezon, czas na polską borówkę! Opinie i życzenia w imieniu branży składają plantatorzy Bartłomiej Milczarek, Adam Kostrzewa, Rafał Legucki, Andrzej Trela i Ireneusz Komorowski.

 


Borówka ma w Polsce swoje święto

- 1 lipca wkomponował się już w naszą tradycję borówkową. Uprawa borówki wysokiej w Polsce to już blisko 50 lat. Stowarzyszenie plantatorów to blisko 30 lat wspólnej pracy. Od kilku lat obchodzimy Dzień Polskiej Borówki – 1 lipca - mówi Bartłomiej Milczarek, plantator borówki, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polskich Plantatorów Borówki.

Jeszcze kilka lat temu branża zastanawiała się, czy 1 lipca - jako symboliczna data otwarcia sezonu – nie jest za wcześnie, że borówki w Polsce mamy później. Z perspektywy czasu widać jednak, że wybrano dobrą datę. W tym roku przyroda pokazuje, że 1 lipca w sklepach półki uginają się już od naszych borówek. Dzień Polskiej Borówki celebrować można robiąc zakupy.

- Pamiętam początek, to dosyć znaczące wydarzenie w historii branży. Można było poczuć taką solidarność plantatorów i jasne wyznaczenie punktu rozpoczęcia sezonu. Tak by konsument wiedział, że te nasze borówki znajdują się już na półkach w sklepach. W tym roku, 1-go lipca, jesteśmy już dalej. W tym momencie tej borówki jest już naprawdę dużo. Warto po nią sięgnąć, warto nie tracić żadnego dnia i spróbować pierwszych owoców jak najszybciej – wspomina Adam Kostrzewa, plantator borówki.

- Dzień Polskiej Borówki to już tradycja. Moje dzieci brały udział w pierwszej edycji, 8 lat temu, i biorą udział w kolejnych. Zawsze najfajniejsze, najsympatyczniejsze, dziecię, zaczyna zajadać polskie borówki. Wiemy, że wtedy zaczynamy zbiory. My jako producenci zaczynamy zrywać, a konsumenci spożywać. Zapraszamy wszystkich, to jest Wasz czas, czas na polską borówkę! – mówi Rafał Legucki, plantator borówki, GPO SUNBERRY.

- Z tym projektem jesteśmy związani od początku. Od kiedy powstał pomysł promowania rozpoczęcia sezonu - 1 lipca – projekt bardzo mi się podoba. To jest informacja, hasło, które powinno dotrzeć do konsumenta. Teraz jest czas na nasze. Mówimy, że to już nie import, tylko nasze, świetne, zdrowe, zadbane, wyprodukowane w Polsce owoce. Prosty przekaz: rusza sezon, są dla Was! – komentuje Andrzej Trela, plantator borówki, Borówka Świętokrzyska.

 


Myśl globalnie, jedz lokalnie

- 1 lipca to strzał w dziesiątkę. Data, która nam się wszystkim świetnie się kojarzy. Jako branża wskazujemy konsumentom dzień, od którego mamy polskie borówki już codziennie. Do każdego posiłku, jako przekąska, czas, w którym można mieć ją koło siebie. Zapraszamy po polskie borówki! – podsumowuje Bartłomiej Milczarek.

Dziś wszyscy, począwszy od plantatorów, przez dystrybutorów, handlowców, na konsumentach skończywszy, uczymy się, że sezon polskiej borówki rozpoczyna się 1 lipca. W tym roku to już czas kiedy mnóstwo tej borówki wchodzi na rynek. Ona jest świeża, wspaniała, z najbliższych nam plantacji. To trzeba wykorzystać, bo to jest okazja by zdrowotnie podbudować się na cały rok. W lipcu zadecydować o tym w jakiej formie przetrwamy do przyszłego sezonu - zachęcam Ireneusz Komorowski, plantator borówki, wieloletni prezes, Członek Zarządu Stowarzyszenia Polskich Plantatorów Borówki.

W tym roku producenci podpowiadają nam jeszcze jedną rzecz: sezon jest nieco wcześniej. Lipiec to czas na degustacje pierwszych tegorocznych owoców i wypracowanie nawyku codziennej konsumpcji. Ale już w końcówce lipca, w szczycie sezonu, warto wybrać się na samozbiory i kupować z myślą o zamrożeniu owoców na jesień i zimę.

 


#Fundusze Promocji

Opracowanie w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw zadania „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, IV edycja”.


Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji