Drugie spotkanie liderek i liderów społecznej odpowiedzialności biznesu już za tydzień. Obok ciekawej formuły, gościa specjalnego, CSR-owego miejsca i ekspertów, na uczestników czeka również oryginalny sposób utrwalenia wyników dyskusji. Wykorzystana do tego zostanie metoda sketchnotingu.
Podobne artykuły
IBA powraca!Najnowocześniejsze rozwiązania dla "słodkiego" biznesuTruskawka w czekoladzie - relacja ze spotkania prasowegoPodobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna Anty-Konferencja CSR będzie spotkaniem liderek i liderów społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, a także miejscem wymiany doświadczeń, transferu wiedzy, networkingu. Odbędzie się 15 października br. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, a organizowana jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rejestracja odbywa się przez stronę: fob2014.odpowiedzialnybiznes.pl.
Angażująca formuła
Wieloletnie doświadczenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu pokazuje, że niestandardowe formy spotkań ułatwiają wymianę doświadczeń i networking. Dlatego Anty-Konferencja CSR pozostawia uczestnikom i uczestniczkom duży wpływ na przebieg spotkania. Mogą wybrać rolę słuchacza/ki czy polemisty/ki, ale także prelegenta/ki i eksperta/ki. Wszystko to pozwoli zaangażować się w wydarzenie oraz wynieść z niego możliwie najwięcej inspiracji i pomysłów.
Stoliki tematyczne podczas II Anty-Konferencji CSR zostaną podzielone według następujących kategorii: innowacje społeczne, angażowanie interesariuszy, zrównoważone miasta, łańcuch dostaw, ekologia przyszłości, mierzenie efektywności CSR, budowanie partnerstw, pracownicy, trendy CSR. Każdej dyskusji stolikowej będzie towarzyszył moderator/ka oraz ryśliciel - myśliciel wizualny. Zadaniem ryśliciela będzie wykonanie podsumowań pracy w postaci notatek rysunkowych, czyli za pomocą tzw. sketchnotingu.
UczestnicyII Anty-Konferencja CSR skierowana jest do przedstawicielek i przedstawicieli biznesu, którzy na co dzień zajmują się społeczną odpowiedzialnością biznesu, zrównoważonym rozwojem:
• menedżerów/specjalistów ds. CSR, zrównoważonego rozwoju;
• menedżerów ds. zasobów ludzkich, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, marketingu i innych, którzy na co dzień zajmują się kwestiami CSR;
• właścicieli i osób zarządzających małymi i średnimi przedsiębiorstwami;
• interesariuszy firm;
• wszystkich osób zainteresowanych tematyką odpowiedzialnego biznesu.
- Anty-Konferencja CSR to wyjątkowy projekt Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który tworzy przestrzeń do dyskusji dla wymagającej publiczności – liderek i liderów CSR w Polsce. Stworzyliśmy unikalną formułę wymiany doświadczeń ekspertek i ekspertów, na co dzień mierzących się z wyzwaniami, jakie niesie prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny. To najlepsze miejsce na poznanie ludzi i trendów kształtujących współczesny CSR - mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Wystąpienie wprowadzające
Inspiracją do rozmów podczas II Anty-Konferencji będzie wystąpienie gościa specjalnego, przedstawicielki jednej z najbardziej znanych, międzynarodowych organizacji, przeciwdziałających zmianom klimatycznym poprzez wzywanie do raportowania wpływu na środowisko i analizowanie tego oddziaływania – Carbon Disclosure Project (CDP). Laura Bergedieck jako Dyrektor Policy & Reporting w CDP, opowie, jakie znaczenie dla zrównoważonego rozwoju i środowiska biznesowego mają strategie klimatyczne. W CDP koordynuje ona działania organizacji na poziomie europejskim w zakresie angażowania administracji państwowej w rozwój standardów sprawozdawczości pozafinansowej. Co więcej odpowiedzialna jest za procesy strategiczne w regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), w tym za wspieranie przedsiębiorstw w spełnianiu wymogów raportowania dotyczącego zmian klimatu i emisji gazów cieplarnianych.
CDP jest międzynarodową organizacją pozarządową, która w imieniu 767 globalnych inwestorów reprezentujących ponad 50% światowego kapitału, wzywa firmy do raportowania wpływu na środowisko. CDP poddaje analizie dane dotyczące wykorzystywania zasobów wodnych i leśnych oraz emisji dwutlenku węgla, raportowane przez ponad 4 500 największych światowych firm oraz ponad 200 miast, pozwalając inwestorom skutecznie zarządzać ryzykiem środowiskowym w ich codziennej działalności. Dane CDP wykorzystywane są także m.in. przez: Dow Jones Sustainability Index czy Bloomberg ESG Data.
II Anty-Konferencja CSR
Termin: 15 października 2014
Miejsce: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie
Rejestracja: wydarzenie ma charakter płatny. Wymagana jest rejestracja pod adresem: fob2014.odpowiedzialnybiznes.pl
Oficjalny hashtag wydarzenia: #AntyKonferencjaCSR
Więcej informacji na temat ubiegłorocznej Anty-Konferencji CSR pod linkiem http://odpowiedzialnybiznes.pl/
II Anty-Konferencję CSR wspierają:
Partner główny: Bank Zachodni WBK
Partnerzy branżowi: DB Schenker, Jeronimo Martins Polska, Orange Polska, PGNiG
Patron honorowy: UN Global Compact
Patroni medialni: Wyborcza.biz, BIZON - Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny, Personel i Zarządzanie, Marketing przy Kawie, As Biznesu, CR Navigator, Agencja Informacyjna NEWSERIA, Pracuj.pl, Ekologia i Rynek, Kampaniespoleczne.pl, CSR. Biznes Społeczeństwo Środowisko, Biznes.pl
***
Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, będąca rzecznikiem prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli biorący pod uwagę wpływ przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo. Wyznaczamy trendy i kierunki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce. Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.