...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Czy Mediolan zakaże sprzedaży lodów?

Aby zaradzić lawinie skarg mieszkańców, Mediolan przygotowuje się do wprowadzenia zakazu spożywania lodów i pizzy serwowanych późną porą.

 

Mediolan wprowadzi nowe prawo zakazujące sprzedaży lodów po północy w celu ochrony „spokoju i zdrowia” mieszkańców. Władze miasta złożyły wniosek legislacyjny dotyczący rozpoczęcia tej procedury. Jeśli zostanie przyjęte, nowe prawo może wejść w życie w przyszłym miesiącu i obowiązywać do listopada. Choć takie rozwiązanie uciszy wieloletnie skargi miejscowych, nie zadowoli lokalnych sprzedawców, przyzwyczajonych do sprzedawania lodów późno w nocy w ramach włoskiej kultury oraz oczekujących tego turystów.

Propozycja zakazałaby wszelkiej żywności na wynos, w tym pizzy i napojów, po godzinie 00:30 w dni powszednie oraz po godzinie 1:30 w weekendy i święta. Zakaz miałby obowiązywać w 12 dzielnicach Mediolanu – w tym w centralnych dzielnicach Brera i Ticinese, a także Darsena, Lazzaretto, Corso Como i popularnych dzielnicach życia nocnego Arco della Pace i Navigli.

„Dążymy do równowagi między życiem towarzyskim i rozrywką, spokojem i zdrowiem mieszkańców oraz swobodą działalności gospodarczej handlowców i przedsiębiorców” – napisał na Facebooku Marco Granelli, zastępca burmistrza odpowiedzialny za bezpieczeństwo.

To nie pierwszy raz, kiedy włoskie miasto próbuje zakazać serwowania lodów późno w nocy. W 2013 r. radzie miejskiej pod przewodnictwem ówczesnego burmistrza Guiliano Pisapii nie udało się na stałe wprowadzić zmian.  Zaproponowane środki spotkały się z ostrym sprzeciwem. W odpowiedzi na nałożone prawo mówiące, że po północy lody można spożywać wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych mieszkańcy szybko zebrali się, aby zaprotestować, rozpoczynając między innymi ruch „Occupy Gelato”, w wyniku którego setki osób zorganizowały protest okupacyjny przed popularną lodziarnią.

Czy w 2024 pod rządami nowego burmistrza drugie drugie największe włoskie miasto wprowadzi kontrowersyjny zakaz? Obywatele mają czas do początku maja na złożenie apelacji i zaproponowanie zmian w nowym proponowanym prawie.

źródło: CNN

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji