Jeżeli jesteś piekarzem, pracujesz w zawodzie, masz 22-55 lat*, poszukujesz innowacji i nowych wyzwań w piekarstwie? Twoja praca to pasja i chciałbyś zaprezentować swoje umiejętności na arenie krajowej, jak i międzynarodowej? Nie zwlekaj! Prześlij zgłoszenie i spróbuj sił w krajowych eliminacjach do Louis Lesaffre Coupe!
Podobne artykuły
Katowicka Izba Rzemieślnicza nagrodziła najlepszychValrhona C3 CompetitionArt of Taste ODWOŁANY*W 4. edycji Louis Lesaffre Coupe nie mogą brać udziału osoby, które dwukrotnie startowały w dotychczasowych eliminacjach LLC.
Nowe zasady, więcej możliwości wykazania się kreatywnością i jeszcze wyższy poziom konkurencji – tak zapowiada się 4. edycja konkursu Louis Lesaffre Coupe (2015 r.). Już wkrótce wyłonimy naszych najlepszych piekarzy, którzy będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.
Ideą Louis Lesaffre Coupe była, jest i będzie promocja rzemiosła piekarskiego oraz nieustanna praca nad poprawą jakości pieczywa na świecie. To nie tylko platforma startowa do cyklu międzynarodowych konkursów, podczas których największe talenty piekarskie z całego świata prezentują swoje umiejętności, ale też doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz nabycia nowych umiejętności.
Zasady kwalifikacji
Aby zakwalifikować się do udziału w krajowych eliminacjach, należy przesłać swoje zgłoszenie do organizatora – firmy Lesaffre Polska – do 10 października br. Spośród nadesłanych zgłoszeń niezależne jury wybierze 9 najlepszych zawodników (3 w każdej kategorii), którzy podczas finału eliminacji krajowych, w dniach 28-30 października br. w siedzibie firmy Lesaffre Polska w Wołczynie (woj. opolskie), będą rywalizować o miejsce w reprezentacji Polski. Nowy team będzie reprezentował nasz kraj na Międzynarodowych Eliminacjach w 2015 r.
Znane kategorie, nowe zasady
Kategoria bagietki i chleby świata – w eliminacjach krajowych, oprócz typowych, tradycyjnych wypieków bagietek i bułek, trzeba będzie przygotować chleb regionalny (w zależności od inwencji kandydata). W eliminacjach międzynarodowych obowiązkowe będzie wypieczenie chlebów z różnych stron świata.
Kategoria wypieki półcukiernicze oraz pieczywo smakowe – do wymaganych do tej pory wyrobów półcukierniczych listkowanych i nielistkowanych dodano pieczywo smakowe. W tej części będzie miejsce na prezentację: pizzy, pizzerki, włoskiego panettone, alzackiego kugelhopfa (baba drożdżowa z likierem wiśniowym), oczywiście z udziałem drożdży.
Kategoria wyrób artystyczny – zmiany dotyczą wymiarów eksponatu: wysokość 1,40-1,60 m, szerokość: 0,9-1,10 m, a także sposobu jego prezentacji. Wypiek powinien być przestrzenny i widoczny z każdej strony, wykonany z 4 rodzajów ciasta (w tym przynajmniej jednego wyrastającego). Kandydaci tej kategorii powinny wziąć sobie do serca maksymę: „Wyraź symbolicznie wydarzenie, które naznaczyło historię twojego kraju”.
Młode nadzieje piekarstwa
Nowością na etapie międzynarodowym jest projekt pod nazwą: „Młode nadzieje piekarstwa”. Kryje się pod nią udział w międzynarodowych eliminacjach ucznia/stażysty, którego postępy w nauce, czynione pod opieką drużyny i trenera, również będą podlegać ocenie jury. „Młoda nadzieja piekarstwa” to również doskonały sposób na promocję zawodu piekarza. Jak inaczej rozpocząć promocję, jak nie od wsparcia młodego pokolenia, m.in. poprzez kształcenie i szlifowanie umiejętności od najmłodszych lat?