...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja KG

Jawor zaprasza na Święto Chleba i Piernika pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej

Przed nami Święto Chleba i Piernika, które po 15 latach organizacji Międzynarodowych Targów Chleba na nowo, w zupełnie świeżej odsłonie, uczyni z Jawora Polską Stolicę Chleba. W dniach 29-31 sierpnia Jawor przypomni, że już od XVI stulecia słynie z wypiekania chleba, ciast i pierników.

Jawor od wieków słynie z chleba i pierników, a bogate dziedzictwo naszych przodków każdego dnia możemy zobaczyć w postaci zabytków materialnych, wystaw w Muzeum Regionalnym, w tym oryginalnych form piernikarskich, a przede wszystkim kilkudziesięciu rodzajów chleba, dostępnych w jaworskich piekarniach każdego dnia przez cały rok.

Podczas Święta Chleba i Piernika chcemy pochwalić się naszymi tradycjami, uczcić chleb, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas, ale także pokazać kunszt najlepszych polskich piekarzy i cukierników, którzy wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym recepturom i dobrym technologiom. Dlatego do Jawora przyjadą mistrzowie z całego kraju, którzy pod przewodnictwem Stanisława Butki Prezesa Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP i Stanisława Furtaka Wiceprezesa Stowarzyszenia Cukierników, Lodziarzy i Karmelarzy RP prowadzić będą animacje piekarnicze i cukiernicze. Wraz z nimi, wielu mistrzów piekarstwa i cukiernictwa będzie tworzyć wspaniałe bochny, piękne, zdrowe, pachnące; – i ciasta, zachwycające swą różnorodnością i smakiem. Dodatkową atrakcją będzie udział w animacjach piekarniczych zwycięzców w mistrzostwach Polski w turnieju na „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz”, organizowanego przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu.

Każdego dnia przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji, wymienić należy przede wszystkim konkursy – po raz pierwszy w historii konkurs na „Rzeźbę Piekarską” oraz na „Piekarza Roku”. Ponadto, Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu wyłoni i wręczy zwycięzcy Laur Pracodawcy Branży Piekarskiej Dolnego Śląska.

Nie zabraknie także chleba wypiekanego według starodawnych receptur w tradycyjnym, opalanym drewnem piecu. Wypiekany będzie „Chleb wiejski na zakwasie" przez Piotra Klaczyka – produkt tradycyjny województwa dolnośląskiego. Wypiek chleba opiera się na recepturze seniorki rodu rodziny Klaczyk, która obecnie zamieszkuje w Pomocnem, a wywodzi się z rodziny poznańskiej. Dzięki tradycyjnej metodzie wypieku chleb otrzymuje charakterystyczny smak i wygląd, a mianowicie, okrągły kształt, wysokość ok. 12 cm, chrupiącą skórkę koloru jasnobrązowego i lekko smak kwaskowy. Stoiska piekarnicze wypełnią się nie tylko polskim chlebem, ale także czeskim i ukraińskim. Dużą atrakcją będzie stoisko, na którym znajdą się wyroby m.in. dla diabetyków, bezglutenowe i niskobiałkowe.

Najmłodsi będą budować „Osiedle marzeń z piernika”, a jaworski Rynek wypełni się zapachem cynamonu i aromatycznych przypraw korzennych.

Na zakończenie Święta Chleba i Piernika w niedzielę – znany kucharz Karol Okrasa przygotuje staropolski żurek i bigos, który serwować będziemy w świeżo wypieczonych chlebkach.

W ciągu tych trzech dni przedstawimy w niezwykle ciekawy sposób historię powstawania i ukształtowania naszego krajobrazu – czyli Pogórza Kaczawskiego. Nie zabraknie pokazów wybuchu wulkanu oraz wykładów i warsztatów mineralogicznych połączonych z gleboznawstwem, prowadzonych przez zespół edukatorów z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej Stowarzyszenia Kaczawskiego.

Imprezie towarzyszyć będą niezwykłe widowiska, prezentacje artystyczne, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. zespołów AFROMENTAL oraz BLUE CAFE.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wraz z rodziną niezapomnianego weekendu w dolnośląskim Jaworze – Polskiej Stolicy Chleba!

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo emitowanej w TVP Info w piątek, 29 sierpnia już od godz. 11.53 oraz słuchania Radia Wrocław i Radia Plus w sobotę 30 sierpnia.

Program obchodów:

piątek, 29 sierpnia

16.00 – Oficjalne otwarcie Święta Chleba i Piernika
Korowód dzieci z wypiekami prowadzony przez Miłkowicką Orkiestrę Dętą oraz Mażoretki z partnerskiego miasta Niepołomice
Poświęcenie bochnów chleba oraz pierników
 Występy przedszkolaków - prezentacje utworów o jaworskich piernikach
Prezentacja Mażoretekz Niepołomic
„Osiedle marzeń z piernika” - budują jaworskie przedszkolaki
17.00 Występ Miłkowickiej Orkiestry Dętej
18.00  Prezentacja miasta partnerskiego BERDYCZOWA na Ukrainie
19.30 Koncert zespołu NIEPOPRAWNI
21.00 Gwiazda wieczoru – zespół AFROMENTAL

sobota, 30 sierpnia

10.00 – Nabożeństwo Dziękczynne za Dar Chleba w Kościele pw. św. Marcina koncelebrowane przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Stefana Cichego
11.00 – Występ Chóru Albertówka
11.45 – Występ zespołu MUSICA FORTUNA z miasta partnerskiego TURNOV w Czechach
12.00 – XI Mistrzostwa Polski Piekarzy w Strzelaniu Sportowym oraz II Mistrzostwa Polski Piekarzy i Samorządowców w Bowlingu
12.30 – Rozstrzygnięcie konkursu Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu – Laur Pracodawcy Branży Piekarskiej Dolnego Śląska
13.00 – Spektakl dla dzieci „Dawno, dawno temu…” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry
14.00 – Występ zespołu ARS SALTANDI
14.30 – Występy artystów z miasta partnerskiego BERDYCZÓW
15.30 – Występ Kapeli Siedmiu Muzykówz miasta partnerskiego TURNOV
16.30 – Rozstrzygnięcie konkursu Piekarz Roku, w którym główną nagrodę ufundowały firmyPolmarkus Sp. z o.o.
17.00 – Pokaz taneczny K’Dance Studio
17.30 – Koncert łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca KYCZERA
19.00 – Koncert zespołu WĘDROWNE GITARY
21.00 – Gwiazda wieczoru – zespół BLUE CAFE

niedziela, 31 sierpnia

11.00 – Występ artystów z miasta partnerskiego BERDYCZÓW
12.00 – Występ zespołu CRESCENDO
13.00 – Pokaz kulinarny KAROLA OKRASY
podczas pokazu rozstrzygnięcie konkursu na Rzeźbę Chlebową, w którym główną nagrodę ufundowały firmy Martin Braun Sp. z o.o. oraz Agart-Pro Sp. z o.o.,
15.30 – Kapela Bajer
16:00 – Oficjalne zamknięcie Święta Chleba i Piernika

Od piątku do niedzieli:
stoiska piekarzy i cukierników z Polski, Czech i Ukrainy, którym przewodniczyć będzie Stanisław Butka Prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP
animacje piekarnicze i cukiernicze prowadzone przez mistrzów piekarnictwa i cukiernictwa oraz zwycięzców w mistrzostwach Polski w turnieju na „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz” organizowanego przez Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników we Wrocławiu
pieczywo bezglutenowe, bezbiałkowe i dla diabetyków, produkowane z naturalnych, najwyższej jakości surowców
pokaz wypieku chleba według starodawnych receptur w tradycyjnym, opalanym drewnem piecu
pokazy wybuchu wulkanu oraz wykłady i warsztaty mineralogiczne połączone z gleboznawstwem, prowadzone przez zespół edukatorów „Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej” Stowarzyszenia Kaczawskiego
wesołe miasteczko

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wraz z rodziną niezapomnianego weekendu w dolnośląskim Jaworze
Polskiej Stolicy Chleba!

Organizator:
Gmina Jawor, Rynek 1, 59-400 Jawor
Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor
Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP
Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP

Bieżące wydanie czasopisma

jak pracować z makiem, by upiec makowiec doskonały. Budowanie domku z piernika. Na czym polega nieuczciwa konkurencja? Receptury na świąteczne i zimowe specjały. I wiele innych. Zapraszamy do lektury!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji