...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja MW

Wedel podbija świat

Już nie tylko małe „polskie” sklepiki będą sprzedawały w Ameryce produkty Wedla. Dzięki zdobyciu audytu amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) polskie czekolady zagoszczą na półkach również wielkich amerykańskich supermarketów. Ekspansja tej marki w zamyśle obejmie cały świat, na co liczą właściciele i inwestorzy firmy

Wedel jest już obecny na wielu zagranicznych rynkach, m.in. w Wielkiej Brytanii czy w Afryce Południowej, na rynku egipskim i algierskim. Jednak bardzo dobre wyniki w testach FDA zaostrzyły apetyt firmy na kolejne miejsca eksportowe, kolejne kraje, w których zagraniczni konsumenci będą mogli cieszyć się tabliczkami polskiej czekolady. Głównym, ale nie jedynym celem, stała się Ameryka.

Zagraniczni konsumenci

Na rynku amerykańskim, brytyjskim i wszędzie, gdzie gości polonia, eksportuje się, m. in. Ptasie Mleczko, czekolady, praliny i Torciki Wedlowskie. Wedel jest już na półkach w sieci sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii, gdzie przed Świętami Bożego Narodzenia w 2012 roku był jednym z najlepiej sprzedających się produktów. Na rynku azjatyckim inwestor, firma Lotte ma ogromny potencjał i sieci dystrybucyjne, dzięki czemu Wedel wszedł do sklepów w Japonii i ma szanse na szybki  rozwój sprzedaży. Dalej zasięg wedlowskiej czekolady firma planuje do Malezji, a także do Uzbekistanu, Tadżykistanu, Armenii i Gruzji. Trwają rozmowy z sieciami w Europie Zachodniej, m. in. Niemczech, Hiszpanii i Portugalii. Wedel planuje też zwojować rynek izraelski, który jest bardzo obiecujący, musi jednak najpierw zdobyć certyfikat koszerności. Jednym z priorytetów firmy jest podwojenie zeszłorocznego, 30-procentowego eksportu.

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji