Co mają buty do początków jednego z najlepszych polskich cukierników Krzysztofa Ilnickiego? Czym zaskoczyła wschodząca gwiazda śląskiego lodziarstwa Paulina Salamończyk doświadczonych włoskich lodziarzy? W jakiej formie zaserwować czekoladę jesienną porą lub jakimi kanapkami zrobić konsumentom smaka? Więcej w listopadowym MB.
Podobne artykuły
Branża nabiera rozpędu - czerwcowe wydanie Mistrza BranżyPrzekuj kryzys w sukces! Z majowym Mistrzem BranżyMarcowy Mistrz BranżyPrzybliżanie lub odkrywanie ciekawych ludzi w branży to nasza specjalność i przyjemność! Zwłaszcza gdy są to osoby nieszablonowe. A tego nie można odmówić listopadowym Gościom „Mistrza Branży”.
Kiedy Krzysztof Ilnicki zaczyna rozmawiać o cukiernictwie, ma się wrażenie, że mówi o pracy artysty. Równie wciągająco opowiada o filozofii robienia idealnego ciasteczka, jak i o dochodzeniu do sukcesu w branży. Stał się ikoną nowoczesnego cukiernictwa w Polsce, został najlepszym cukiernikiem 2016 r. (wg Europejskiej Akademii Gastronomicznej), jest jurorem wielu konkursów, w tym telewizyjnego show Bake Off - Ale Ciacho! Nie można odmówić mu nie tylko talentu, ale też ogromnej determinacji. Patrząc na jego uśmiechniętą twarz, trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od... niewygodnych butów.
Determinacji nie zabrakło Paulinie Salamończyk, która stworzyła Gelato Studio w Gliwicach i w krótkim czasie zaskoczyła zarówno śląskich konsumentów, jak i włoskich lodziarzy. Właścicielka gliwickiej, kultowej już lodziarni zdradza nam, czym przykuła uwagę włoskich jurorów Gelato World Tour w Bolonii i podaje własną - nie do końca banalną - receptę na genialne lody. Tworzone z iście artystycznym zacięciem.
O artystycznej stronie cukiernictwa, ale okiem fotografa, wiele może opowiedzieć Zuzanna Bernacka-Jaroszewicz, jednak naszą uwagę przykuła jej nietypowa Kawiarnia Fotograficzna w Katowicach. Przy dobrej "alternatywie" poznaliśmy historię kawiarni, która w początkowych planach miała być studiem fotograficznym. W kilka miesięcy stała się miejscem, które przyciąga niszowe środowiska artystyczne. A to oznacza, że można tutaj doświadczyć czegoś więcej niż tylko kawy alternatywnie parzonej, wyciskanych soków i domowych wypieków :)
Jesień sprzyja kawiarniom, jak przekonuje Zuzanna Bernacka-Jaroszewicz, a według nas jeszcze bardziej sprzyja czekoladzie! Na naszą prośbę, zaprzyjaźnieni cukiernicy i blogerzy podjęli się zadania przygotowania receptur, w których króluje czekolada. Znajdziecie tam nie tylko modne tarty, ale też snacki, a nawet mistrzowskie lody. Jest zatem bosko czekoladowo i oczywiście artystycznie.
Tymczasem dr Henryk Piesiewicz wzywa branżę piekarską do większej finezji w serwowaniu kanapek. Ale z jakim polotem i różnorodnością! Jak przekonuje nasz autor, polscy piekarze powinni pomyśleć nad sucharkami, z których można przygotować chrupiącą ofertę śniadaniową i przekąski.
W świecie rosnącej konkurencji, rozwijania się innowacyjnych produktów, w tym pieczywa i wyrobów cukierniczych, polecamy ważny artykuł pt. "Patent na chleb". Odpowiadamy w nim na najważniejsze pytania: Jak w branży cukierniczej i piekarniczej wygląda ochrona praw własności przemysłowej i czy można uzyskać patent na chleb?
To tylko wybrane materiały przygotowane w wydaniu listopadowym "Mistrza Branży", który dostarczy naszym Czytelnikom zróżnicowanej i ciekawej lektury na długie listopadowe wieczory. Zapraszamy!
SPIS TREŚCI
Rozmowa Mistrza Branży
Boska moc tworzenia – rozmowa z Krzysztofem Ilnickim, współwłaścicielem cukierni UMAM
Z ziemi włoskiej do polskiej – rozmowa z Pauliną Salamończyk, właścicielką lodziarni Gelato Studio
Ludzie i ich pasje
Kawiarnia z „alternatywą”, sesją zdjęciową i folkowymi potańcówkami
Edukacja
Warto czytać
Jak zbudować strategię marketingową
Efektywne zarządzanie
Realne perspektywy rzemiosła piekarskiego – relacja ze spotkania piekarzy,
Bakepol 2017
Rzecznicy patentowi: Patent na chleb
Notariusze dla Mistrza Branży: Fundacja
Experci optymalizacji podatkowej: Sprzedaż samochodu stanowiącego majątek
przedsiębiorstwa
Kulisy produkcji
Zaserwuj kanapkę!
Dlaczego warto badać pieczywo, cz. 2
Warunki sanitarne lokalu
Cupcakes – słodycz popkultury
Błonnik – ważny składnik naszej diety
Linauer & Wagner stawia na specjalizację i branżowość
Modne słowa, modne techniki, cz. 2
Czekolada na jesienną porę - receptury
Czekoladowe tagliatelle z tonką
Brownie z musem czekoladowym
Wegański tort czekoladowy z owocami
Czekoladowe snacki
Czekolada w trzech kolorach
Tort luxueux
Owocowe czekoladki birmańskie
Lody mocno czekoladowe
Bezglutenowy baton brownie z czerwoną fasolą
Sprzedaż i ekspozycja
Projektowanie przestrzeni sklepu z uwzględnieniem ścieżki klienta
Pinacolada
Flash News
Zobacz na ISSUU katalog reklam listopad lub pobierz AKTUALNY PDF>>
Numery w całości udostępnione:
Mistrz Branży pełne archiwum 2012 tutaj >>
Mistrz Branży pełne archiwum 2013 tutaj >>
Mistrz Branży pełne archiwum 2014 tutaj >>
Mistrz Branży pełne archiwum 2015 tutaj >>
Zapraszamy do lektury. Naprawdę warto!
ZAMÓW PRENUMERATĘCena prenumeraty: roczna 149 zł brutto |