...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Administrator

Akcja Zielony Tydzień Polskiej Izby Żywności Ekologicznej

Żyjemy w czasach, w których liczy się efekt ilościowy, osiągany często za cenę eksploatacji przyrody – rolnictwo konwencjonalne jest nastawione na pozyskanie jak największego plonu, bez względu na skutki dla środowiska. Jak więc zadbać o naszą planetę? Najlepiej wybierając żywność ekologiczną!

Już w najbliższy poniedziałek – 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi – rozpoczyna się 4. edycja Zielonego Tygodnia! Na czym dokładnie polega ta akcja i dlaczego warto sięgać po żywność ekologiczną?

Nie zanieczyszcza środowiska chemicznymi środkami ochrony roślin i herbicydami, usprawnia obieg materii w przyrodzie czy zwiększa zatrzymywanie wody w glebie – to tylko niektóre przykłady pozytywnego wpływu rolnictwa ekologicznego na środowisko. Polska Izba Żywności Ekologicznej – organizacja zrzeszająca m.in. polskich producentów, dystrybutorów, sklepy – z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi pokazuje, jak rolnictwo ekologiczne wpływa na naszą planetę oraz zachęca do kupowania ekoproduktów. W ramach akcji Zielony Tydzień przez siedem dni, od 22 do 28 kwietnia, w ekoskleplach będzie można znaleźć wyjątkowe produkty w atrakcyjnych cenach. Do oferty trafiło niemal 200 artykułów, a wśród nich owoce i warzywa w różnorodnych formach - świeże, mrożone, kiszone – także w postaci przetworów, przekąski, nabiał, oleje, przyprawy, zioła. Oprócz tego, także ekologiczne soki, kawy, herbaty, a nawet wina. Całą ofertę można na stronie akcji.

Produkty ekologiczne, czyli jakie?
Certyfikowany artykuł ekologiczny to produkt wyprodukowany bez użycia substancji chemicznych, których celem jest maksymalizacja plonów. Żywność ekologiczna jest wyrabiana w ramach systemu rolnictwa ekologicznego, który obejmuje nie tylko produkcję surowców, ale także cały proces „od pola do stołu” – włączając przetwarzanie, pakowanie, a nawet importowanie produktów lub surowców z krajów trzecich, które spełniają wymagania unijnych przepisów w tym zakresie. Uprawa ekologiczna odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, w trosce o bioróżnorodność i zachowanie homeostazy ekosystemu. W efekcie uzyskujemy produkty wytworzone bez użycia pestycydów i herbicydów.Jak odróżniać produkty ekologiczne i dlaczego warto je wybierać?
W jaki sposób odróżnić produkty sprawdzone i opatrzone certyfikatem od tych obandowanych tylko hasłami reklamowymi? Gwarancją, że sięgamy po produkt ekologiczny jest symbol Euroliścia na opakowaniu – liść utworzony z białych gwiazdek na zielonym tle. Wybierając produkty ekologiczne, dbamy o swoje zdrowie, ale także o planetę. Gdy kupujemy żywność ekologiczną, wspieramy rolników praktykujących zrównoważone metody uprawy, które są przyjazne dla gleby i chronią ją przed erozją. Dzięki temu pośrednio wpływamy na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń wód gruntowych.

Najlepiej sięgnąć po żywność ekologiczną już dzisiaj!
To najlepszy moment na to, by wprowadzić zmiany do diety swojej, i diet swoich najbliższych. Pod tym względem rok 2024 jest szczególny. Właśnie teraz IFOAM – ogólnoświatowa organizacja działająca na rzecz rolnictwa ekologicznego – wprowadza nową strategię na lata 2024-2034. IFOAM dąży do wzmocnienia pozycji rolnictwa organicznego na całym świecie, zapewniając wsparcie rozwoju krajowych rynków, społeczności, kwalifikacji producentów i jakości ich produktów. W ramach nowej strategii traktuje rolnictwo ekologiczne jako narzędzie do rozwiązywania globalnych kryzysów poprzez wzajemną mobilizację państw, partnerstwo i prowadzenie inkluzywnych rozmów. Wspólnie możemy wpłynąć na pozytywną zmianę, zaczynając od naszych domów, ale sięgając znacznie dalej! Nasze konsumenckie wybory mają swoje konsekwencje także dla globalnego rynku spożywczego, a przede wszystkim dla naszej planety.

Jak kupować w ramach Zielonego Tygodnia?
Kupowanie eko jest proste. Ekoprodukty – z symbolem euroliścia, czyli  zielonym prostokątem, na którym umieszczone są białe gwiazdki tworzące liść – można znaleźć teraz w każdym markecie. Gdzie i jakich, przecenionych w ramach Zielonego

Tygodnia, produktów szukać? Tu z pomocą przychodzi strona www.jemyeko.com/zielony-tydzien/. Można na niej znaleźć:
• Listę sklepów (stacjonarnych, jak i online) z żywnością ekologiczną, oferujących przecenione artykuły
• Produkty, które będzie można nabyć w promocyjnych cenach.

W tym roku do akcji zgłosiły się sklepy online oraz sklepy stacjonarne z całej Polski! Partnerami są również producenci żywności ekologicznej, którzy specjalnie na tę okazję proponują zakup swoich produktów w obniżonych cenach.

Akcja jest finansowana przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw oraz Fundusz Promocji Zbóż i Przetworów Zbożowych.
Partnerem Gold Polskiej Izby Żywności Ekologicznej jest firma BioGol. Od 2020 roku BioGol oferuje produkty w 100% organiczne, certyfikowane zgodnie ze standardami UE. W asortymencie znajdują się m.in.: białka wegańskie (z pestek dyni, słonecznika, grochu, konopi czy ryżu), przekąski (np. suszone mango, orzechy laskowe, pestki dyni czy galaretki owocowe) oraz płatki zbożowe (owies, proso, ryż, orkisz, amarantus). BioGol to marka żywności organicznej, której właścicielem jest piłkarz

Grzegorz Krychowiak.

Producenci biorący udział w akcji: Adaka Dominika Tatarczyk, Bartolini, Berries Polska, Bio Planet, Bio Raj, Botanica Farm, Eco Mindset, Eko Łukta, Eko Wital, Farma Świętokrzyska, Helpa, HerbaNordPol, Juchowo Farm, Lestello, Nature Bites, Popcrop, Polska Róża, Quba Café Serwis, Runoland, Smak Natury, Świeże Warzywa i Owoce, VivoLoVin, Zmiany Zmiany, 2beBIO

Patroni medialni: Biokurier, Food and Friends, Przegląd Gastronomiczny, Food and Kitchen, Mistrz Branży, Moja Harmonia Życia, Wprost, Gotuj w stylu eko

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji