...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , KOMPLET Polska, materiał promocyjny

Better for You to jeden z najszybciej rozwijających się trendów żywności

Wraz z upowszechnieniem przekonania, że dobra żywność jest podstawą zdrowego życia, konsumenci coraz bardziej przekonują się do zdrowego jedzenia. Wszyscy wiemy, że warto jeść zdrowo i żeby to osiągnąć, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Co w praktyce niestety wcale nie jest takie łatwe. Chociażby dlatego, że jedzenie jest dla nas źródłem przyjemności, z której nie chcemy lub nie potrafimy zrezygnować. W efekcie dochodzi do powstania napięcia wykorzystywanego przez wiele firm rozwijających swoje produkty i oferujących rozwiązania, które to napięcie łagodzą a nawet niwelują.

W wyniku tych działań na rynku pojawiają się produkty obiecujące przyjemność smaku, ale jednocześnie deklarujące potencjalnie lepszy (a nawet zdrowszy) skład od standardowych wersji. I w ten sposób, na skutek dwóch przeciwstawnych potrzeb i oczekiwań konsumentów, rozwija się dynamicznie trend Better for You.

Co branża może zaoferować konsumentowi w ramach trendu Better for You?

- koncept „BEZ” . To przykład strategii informowania konsumentów o braku niepożądanych substancji takich jak wzmacniacze smaku czy konserwanty. KOMPLET Chleb Żytniak CL - to jedna z mieszanek, które należą do kategorii lubianych przez konsumentów produktów typu (lub w typie) czystej etykiety (clean label).

- produkty funkcjonalne, a więc takie, które zaspokajają konkretne potrzeby określonych grup : np. vegan, wegetarian, diabetyków, osób z nietolerancją glutenu. Przykład „vegańskiej” propozycji to KOMPLET Vega Cake i Vega Krem. Z kolei dla segmentu osób poszukujących produktów z niskim IG stworzona została między innymi mieszanka KOMPLET Bułka IG. Wartość indeksu glikemicznego Bułki IG wynosi 14,39!

- produkty proteinowe lub wysokobiałkowe. Firmowy „klasyk” - KOMPLET ProBody charakteryzuje się wysoką zawartością białka ( 21,4 g na 100 g pieczywa) oraz błonnika pokarmowego (11,8 g na 100 g pieczywa)

- alternatywne zboża wykorzystywane do produkcji żywności, takie jak np. płaskurka czy samopsza. Obecny od kilku lat na rynku produkt KOMPLET 3 Prakłosy zawiera w składzie pszenicę orkisz z pełnego przemiału, pszenicę samopszę oraz nasiona chia (Salvia hispanica)

- odwołanie się do kategorii zdrowa żywność, żywność ekologiczna, produkty o obniżonej zawartości soli itp.

Trend Better for You to nie tylko określona filozofia produktu, ale także charakterystyczny sposób pakowania, w ramach którego wykorzystywane jest: identyfikacja wizualna, ekologiczny materiał (karton, drewno), charakterystyczny sposób prezentacji produktów (odwołujący się natury, tradycji) czy duża ilość ważnych informacji umieszczonych na froncie opakowania lub etykiety.Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji