...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Cukrowy beton

Sugarcrete® stanowi niskoemisyjną alternatywę dla cegieł opracowaną przez Uniwersytet Wschodniego Londynu (UEL). Materiał łączy włókna trzciny cukrowej pozostałe po produkcji cukru ze spoiwami piaskowo-mineralnymi, dzięki czemu powstają cegły, które mają sześciokrotnie mniejszy ślad węglowy niż te tradycyjnie.

Ten niskoemisyjny materiał to tylko część założeń projektu. Celem projektu jest zaoferowanie różnych wykonalnych, zrównoważonych i bezpiecznych rozwiązań budowlanych, wykorzystujących bioodpady jako podstawowy zasób, w celu poprawy dobrobytu i bezpieczeństwa społeczności.

Celem projektu jest opracowanie ultraniskoemisyjnych komponentów budowlanych z wykorzystaniem bioodpadów z trzciny cukrowej (bagassa), co umożliwi składowanie biogenicznego węgla z szybko rosnących roślin w materiałach budowlanych jako skuteczną strategię opóźniania emisji dwutlenku węgla.

Trzcina cukrowa to największa uprawa na świecie pod względem wielkości produkcji. Przetwarzanie trzciny cukrowej w celu wytworzenia cukru generuje wystarczającą ilość surowca, aby częściowo zastąpić systemy budowlane o dużym zapotrzebowaniu na energię, takie jak beton czy cegła. Uprawa trzciny cukrowej zapewnia jeden z najszybszych dostępnych sposobów konwersji CO2 na biomasę, do 50 razy wydajniejszy niż leśnictwo.

Badania opracowane w UEL pokazują, w jaki sposób te pozostałości może zapewnić zrównoważony materiał budowlany. Nowy materiał Sugarcrete®️, prototypowany w zaawansowanym laboratorium Instytutu Badań nad Zrównoważonym Rozwoju, charakteryzuje się wysokiej jakości właściwościami mechanicznymi, akustycznymi, ogniowymi i termicznymi oraz został przetestowany zgodnie z normami branżowymi w zakresie odporności ogniowej (ISO 1716:2021), wytrzymałości na ściskanie (ASTM C39). ), przewodność cieplną (metoda Hot-Box) i trwałość (BS EN 927-6). Testy wykazały obiecujące wyniki dla Sugarcrete®️ do stosowania jako panele izolacyjne, lekkie bloki, bloczki nośne oraz konstrukcyjne płyty podłogowe i dachowe.

Jako taki, Sugarcrete® nie jest opatentowany. Jest to celowo „otwarty dostęp” w celu nawiązania partnerstw w celu produkcji nowych materiałów budowlanych na bazie bioodpadów w obszarach uprawy trzciny cukrowej, co zapewnia największe korzyści.

źródło KLIK!


Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji