...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Czekoladowa przyszłość - wydanie specjalne Mistrza Branży "Tajniki Czekolady #2"

Jaka jest ulubiona czekolada nowego szefa Akademii Czekolady? W czym tkwi siła marki Las Vegan's? Jak możemy pomóc ratować cenne kakaowce? Ile jest sposobów prażenia ziarna kakao? Czego nie może zabraknąć w pracowni chocolatiera? Wejdź w sezon czekoladowy z nowym wydaniem specjalnym!

Zmieniają się czasy, trendy konsumenckie, ceny produktów, zalecenia dietetyków. Jedno pozostaje niezmienne – upodobanie do czekolady. Popyt na ten smakołyk rośnie niezależnie od szerokości geograficznej i tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Dlaczego akurat czekolada? Być może z tego powodu, że człowiek spożywa ziarna kakao już od tysięcy lat, przez co jej smak jest  wpisany w ludzkie DNA? A może dlatego, że mnożące się badania naukowe co rusz przynoszą kolejne dowody na to jak dobroczynnie wpływa na ludzki organizm? Jeszcze innym powodem. Ostatecznie - czekolada jest po prostu ciekawa! Mimo, że jest surowcem znanym od wieków, to jednak jeszcze nie do końca odkrytym! Trudno wyrokować jaka będzie czekolada jutra, ale z pewnością trzeba powiedzieć, że przyszłość należy do czekolady! A to wydanie specjalne również. Co w nim znajdziecie?

 


Garściami czerpie z filozofii Pierre’a Hermè. Jednak dla niego ciastka, praliny czy eklery nie mają być kwestią filozoficzną. Mają dawać przyjemność. I tego właśnie chce uczyć nowy szef Akademii Czekolady - Kamil Szulc, dwukrotny laureat mistrzostw Polski w przygotowaniu deseru talerzowego. W rozmowie z nami opowiedział o naturalnej drodze jaka zaprowadziła go na aktualne stanowisko oraz zdradził po jaką czekoladę sięga najchętniej na co dzień. Czytajcie wywiad na str. 8

 


Dla Krzysztofa Polaka najlepsza czekolada to z pewnością ta wegańska. Praliny Bą - jego autorskie roślinne czekoladki zdobyły zresztą tytuł Czekoladowego Produktu Roku. Co ciekawe, ich twórca nie jest cukiernikiem, a po prostu pewnego dnia po prostu zaczął samodzielnie robić czekoladę. Pasjonowało go przeprowadzenie tego procesu od początku do końca, a kierowało poszukiwanie prawdziwego, naturalnego smaku. O jego pasji przeczytacie więcej w rozmowie na str. 14. 

 


A o sztuce tworzenia pralin od strony technologicznej opowiada szczegółowo chemik, który laboratorium zamienił na pracownię czekolady - Paweł Cieszko. Sztukę temperowania i balansowania smaków opanował tak doskonale, że w krótkim czasie jego marka Chocolatoier Polska stała się rozpoznawalna w całym Poznaniu, a innowacyjne czekoladki na bazie Wholefruit Chocolate zapewniły mu podium podczas Mistrzostw Polski na Pralinę. W czym tkwi sekret pracy chocolatiera? Przekonajcie się na stronie 18. 

 


Tajniki pracy czekoladnika zdradza twórca marki Beskid Chocolate, Jan Woźniak. W tym wydaniu pod lupę wziął temat prażenia ziaren kakaowca. Podobnie jak w przypadku kawy, także podczas produkcji czekolady prażenie odgrywa kluczową rolę. W zależności od temperatury i czasu prażenia, a także od rodzaju pieca, użyte ziarno będzie prezentować nieco inny profil smakowy. Zaciekawieni? Zajrzyjcie na str. 22.

 


Obok truskawki i śmietanki, czekolada to ulubiony smak lodów polskich konsumentów. Dlatego na str. 38 znajdziecie artykuł dotyczący technologii ich produkcji. Jak zmienia się skład podstawowy po dodaniu kakao? I czy warto kakao w proszku zastąpić syropem czekoladowym? Czytajcie!

 


A recepturę na lody czekoladowo-truskawkowe znajdziecie wśród innych kompozycji mistrzów z czekoladą w roli głównej. A w rolach pobocznych - mango, zielona herbata, borowiki, marchewka, karmel, a nawet… owady! Moc inspiracji czeka na Was na str. 49. 

 


Wszystkie te luksusowe formy mają swój początek w bardzo prostych, a wręcz prymitywnych warunkach, w jakich uprawia się kakaowce. Dla rodzimych mieszkańców Peru to dziedzictwo, ale i ciężka praca, za którą dostają niewielkie pieniądze. Dlatego często decydują się zainwestować w bardziej opłacalną plantację koki, niszcząc tym samym prastare i cenne drzewa kakaowe. Ratunek tych drzew to wielka misja Meybol Antuantet Estendorfer-Moran, właścicielki marki Meybol Chocolate. Na czym polega jej projekt i jak można się w niego zaangażować? Zapraszamy do lektury na str. 66.

Tajniki czekolady #1 >

 

 

 SPIS TREŚCI

Rozmowa Mistrza Branży
Zapamiętuję chwile poprzez smaki – rozmowa z Kamilem Szulcem
Szukając prawdy smaku i prostoty składu – rozmowa z Krzysztofem Polakiem
Czekoladowe laboratorium – rozmowa z Pawłem Cieszko

Mistrz produkcji
Prażenie ziaren kakaowca
Czekolada tworzona w zgodzie z własnymi wartościami
Postaw na czekoladę
Sprawdź lepkość swojej czekolady
Co nowego w czekoladzie
Lody czekoladowe
W pracowni chocolatiera
Przegląd produktów rynkowych

Czekoladowe rarytasy – receptury
Monoporcje mango i czekolada
Ciasto 5 kolorów
Tort czekoladowy z zielona herbata
Financier karotkowy
Czekoladki z pralina z orzecha laskowego
Pralina cytrusowo-karmelowa
Ptys owoce lesne, borowik, owady
Tort z truskawkami i biala czekolada
Turron czekoladowy
Lody czekolada truskawka

Mistrz zarzadzania
Ekskluzywnie i zmyslowo – sposób na sukces
Ratujemy kakaowce

Flash news

Numer Tajniki czekolady #1 tutaj


ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY

Pobierz numer w PDF >

Kup bieżący numer Mistrza Branży w wersji drukowanej > 

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji