...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Administrator

Grad medali, pewniaki i zaskoczenia. Rozstrzygnięto konkurs WINOPL

Dwa konkursowe dni, dwudziestka jurorek i jurorów oraz 554 wina z 127 winnic z całego kraju. Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu WINOPL. Medalami nagrodzono 160 win. Sześciu z nich nadano tytuł championa. Na rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu poczekamy do połowy marca.

Czekać warto, bo polskie wina, które otrzymają kontrakt, trafią m.in. do jednej z największych sieci sklepów w naszym kraju.

Rosnąca z roku na rok liczba winnic sprawia, że przybywa także producentów wina, a w ślad za tym także polskich win. Które z nich to prawdziwe perły polskiego winiarstwa? O tym przekonaliśmy się 12–13 lutego, podczas konkursu WINOPL.
Liczba nadesłanych na konkurs 554 win sprawiła, że skład jury powiększono do 20 osób. Wina oceniali m.in. sommelierzy, influencerzy i przedstawiciele mediów zawodowo zajmujących się winiarstwem. Na nadesłane wina spojrzano więc z bardzo szerokiej perspektywy.

 

Sześć championów i setki medali
W kategorii win spokojnych białych (wytrawne, półwytrawne i półsłodkie) przyznano aż 53 brązowe i 11 srebrnych medali. Brak złota nie oznacza bynajmniej porażki. Po prostu polscy producenci mają tu jeszcze ogromne pole do popisu.
Wśród win spokojnych różowych (wytrawne, półwytrawne i półsłodkie) przyznano tylko jeden, brązowy medal, ale prawdziwy wysyp – 31 brązowych i dziewięciu srebrnych medali – pojawił się za to w kategorii win spokojnych czerwonych (wytrawne, półwytrawne i półsłodkie). Tu przyznano złote medale i tytuły championów.

Winnica Piwnice Antoniego otrzymała je za wino Nestor. To czerwona, wytrawna hybryda stworzona z odmian cabernet cortis, regent, monarch, leon millot. Dla tej winnicy to drugi championat WINOPL w ciągu dwóch lat.
Złoty medal i tytuł championa w konkursie WINOPL 2024 powędrował do winnicy Hiki za absolutnie wyjątkowy Pinot Noir z rocznika 2020.

 

Wina musujące stały się prawdziwą specjalnością polskich winiarzy. W tej kategorii oceniano wina wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. W zasadzie każde nadesłane wino albo zdobyło medal, albo było od niego bardzo blisko. Jury przyznało więc 23 medale brązowe i siedem srebrnych. Nadano też ex aequo trzy championaty. Najwyżej oceniane wina zdobyły bowiem identyczną liczbę punktów.
Uznanie jury zdobył Jean Thiery Smolis Brut z rocznika 2021, czyli mieszanka seyval blanc i chardonnay z winnicy Smolis. Tę samą nagrodę otrzymał Pinot Noir Brut 2021 z winnicy Aris oraz Equus Sekt Rose Brut z winnicy Equus – wino stworzone z odmian pinot noir, zweigelt, karmazyne.

Niezwykle ciekawie rozłożyły się wyniki w kategorii wina spokojne białe słodkie (cukier powyżej 45g/l ). Przyznano jeden brązowy, dwa srebrne medale oraz złoto i championat, który trafił on do winnicy Celtica za wino Luna, wzorowane na portugalskiej maderze.
Ostatnią z ocenianych kategorii były wina specjalne: pomarańczowe, wzmacniane i inne. Tu jurorzy przyznali 13 brązowych i trzy srebrne medale.

 

Konkurs jako preludium
Oceny jury i wyłonienie najlepszych polskich win to pierwszy etap konkursu. W połowie marca zbierze się komisja, która przyzna nagrody specjalne, czyli kontrakty na zakup wina. Wśród sponsorów konkursu będą Port Lotniczy Poznań Ławica, Grupa MTP, a także – po raz pierwszy – Lidl Polska i WinnicaLidla, które zostały Partnerem Strategicznym Targów WINO.
Kto otrzyma kontrakty? Dowiemy się 21 marca, pierwszego dnia targów WINO.

Pełna lista win nagrodzonych w konkursie na www.TargiWino.pl

 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji