...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Listopadowy Mistrz Branży - dla głodnych wiedzy i inspiracji

Na czym polega praca Bibliotekarza Zakwasów? Czym kieruje się w swojej piekarni Master Baker - Paweł Tkaczuk? Jakie są alternatywy dla białego cukru w wypiekach? I kto zajął podium na World Chocolate Masters 2022?

Karl de Smedt jest jedynym takim "bibliotekarzem" na świecie. Zamiast książek kolekcjonuje bowiem... zakwasy! Nie tylko ma je wszystkie skatalogowane, ale prowadzi na nich najróżniejsze eksperymenty. Dzięki temu od lat zgłębia ich naturę, przyglądając się mikroorganizmom w nich bytującymi.  W swoim centrum badawczym porównuje zakwasy pochodzące z różnych szerokości geograficznych, wskazując, że ich bogactwo opiera się właśnie na tym, z jakiej gleby pochodziło ziarno mąki użyte w ich produkcji. I jak prawdziwy podróżnik odwiedza kolejne wyjątkowe piekarnie, stwierdzając, że najlepszego chleba nie ma. Są tylko kolejne ciekawe bochenki do odkrycia. My zachęcamy do odkrycia jego pasji w rozmowie z naszą redaktor na str. 8

 


Równie mocno zafascynowany chlebem na zakwasie jest tegoroczny laureat tytułu Master Baker - Paweł Tkaczuk z Pajda - Manufaktura chleba. W rozmowie z nami przekonuje, że mimo, iż panuje moda na chleb rzemieślniczy, zawód piekarza jest w kryzysie. Co zrobić, by ta sytuacja się poprawiła? A także na czym polega sekret jego bochenków? Czytajcie na str. 14.

 


Los zawodu piekarza i cukiernika nie jest też obojętny Łukaszowi Błaszczykowi, właścicielowi manufaktury cukierniczej Upiekło Mu Się, którą po latach pracy w branży jako technolog, założył zaledwie trzy miesiące temu.  W wywiadzie na str. 20 opowiada nam o jakościowych produktach i bezkompromisowym podejściu do rzemiosła. A także zarażaniu młodzieży miłością do pracy w branży i lokalnym poznańskim produkcie - rogalach - które sam piecze.

 


Szacunek do produktu i podejście rzemieślnika są też wyznacznikami naszego nowego felietonisty - Łukasza Dobrowolskiego. Szefa kuchni, który jest także pasjonatem wypiekania bochenków i innych produktów piekarskich. Ten poszukiwacz dawnych smaków porusza ważny temat zero waste w kontekście bycia odpowiedzialnym pracownikiem - kuchni, ale też piekarni, cukierni. Tam, gdzie nie ma szacunku do surowców, nie będzie też w efekcie szacunku do współpracowników czy klientów - przekonuje w swoim felietonie na str. 32.

 


Odpowiedzialne podejście do cukiernictwa było jednym z elementów, którymi musieli wykazać się uczestnicy finału konkursu World Chocolate Masters. To przyszłościowe podejście, w którym dbamy nie tylko o smak ciastka, ale i planetę. A właśnie "czekolada jutra" była hasłem przewodnim tegorocznej edycji. Czym laureaci zachwycili jury? Jak poradził sobie nasz reprezentant, Igor Zaritskyi? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na str. 64. 

 


W tym wydaniu przypominamy też dlaczego warto sięgać po żurawinę. Czym różnią się lody czekoladowe od kakaowych. Proponujemy świetne lektury branżowe na długie jesienne wieczory. Pokazujemy czym zamienić konwencjonalny cukier w wypiekach i deserach. Zapraszamy do częstowania się wiedzą i inspiracjami!

SPIS TREŚCI

Rozmowa Mistrza Branży
Jedyny taki bibliotekarz – rozmowa z Karlem de Smedtem
Gonić króliczka, czyli o sztuce rozwoju – rozmowa z Pawłem Tkaczukiem
Masz tylko jedną szansę, by zdobyć zaufanie klienta – rozmowa z Łukaszem Błaszczykiem
Łaskotki – Cookie Dough Bar – rozmowa z Aleksandrą i Maciejem Kamińskimi

Mistrz produkcji
Jeśli nie cukier, to co?
Szef kuchni pisze
Żurawina wraca do łask
Pierniki przez okrągły rok
Świąteczny tort czekoladowy z musem piernikowym
Tort piernikowo-orzechowy
Lody okiem Szymona
Lody czekoladowe

Mistrz zarządzania
Smarten up your factory – składniki cyfrowej transformacji
Za drzwiami piekarni
Mały kiosk samoobsługowy czy lokal z wykwalifikowanym personelem?

Flash news

 

ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY

Pobierz numer w PDF >

Kup bieżący numer Mistrza Branży w wersji drukowanej > 

Bieżące wydanie czasopisma

Za co Polacy pokochali jagodzianki? Czym ustabilizować krem na zimno? Jak projektować słodkie stoły? Skąd się biorą alergie pokarmowe? Do czego dodawać szafranu?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji