...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Lody i kryptowaluty

Od kilku dni jedna z popularnych sieci dyskontów ma w ofercie lody o nazwie Bitcoin. Są charakterystyczne - czarny kolor, czarno-złote opakowanie. Są produkowane przez polską rodzinną firmę z prawie 40-letnią lodziarską tradycją.

W roku 1983 w Wągrowcu Krystyna Willisch za namową swojej koleżanki otworzyła lodziarnię. Lodziarnia powstała w rodzinnym domu Krystyny i Marka Willischów, rodziców obecnego właściciela firmy. Lody były sprzedawane z okienka, a firma nosiła nazwę KrysMar, od imion jej założycieli. W tym samym miejscu powstała później pierwsza kawiarnia sprzedająca lody Willischów, gdzie na zapleczu rozpoczęła się produkcja lodów wg autorskich receptur, z naturalnych składników. W 2013 roku, kiedy firmę przejął syn, Robert Willisch, zostały podjęte decyzję o jej unowocześnieniu, odświeżeniu jej wizerunku, ulepszeniu receptur. Lodziarnie pod marką Willisch zaczęły powstawać w 2014 roku, najpierw w Pile, potem w kolejnych miastach; rozwinął się system franczyzowy i obecnie jest to sieć 33 punktów. W 2019 został również uruchomiony sklep internetowy, ruszyła sprzedaż lodów w kubeczkach. Kolejnym krokiem po debiucie lodów Bitcoin w sklepie internetowym producenta jest sprzedaż pierwszego lodziarskiego produktu w ogólnopolskiej sieci.

 


Lody Bitcoin to połączenie wanilii i karmelu z solą himalajską, czarny kolor nadaje im węgiel roślinny z kokosa. Skąd nazwa? Drugą odnogą rodzinnego biznesu Rafała Willischa jest firma Willisch Finance, w zainteresowaniach właściciela leżą kryptowaluty i rozwój technologii blockchain, stąd inspiracja do połączenia lodziarstwa z bitcoinem, stworzenia niestandardowych lodów, których wygląd i nazwą mają kojarzyć się z innowacyjnością, marką premium.źródło: https://willisch.pl/

 

zdjęcia: Willisch

ESS

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji