...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Lody i kryptowaluty

Od kilku dni jedna z popularnych sieci dyskontów ma w ofercie lody o nazwie Bitcoin. Są charakterystyczne - czarny kolor, czarno-złote opakowanie. Są produkowane przez polską rodzinną firmę z prawie 40-letnią lodziarską tradycją.

W roku 1983 w Wągrowcu Krystyna Willisch za namową swojej koleżanki otworzyła lodziarnię. Lodziarnia powstała w rodzinnym domu Krystyny i Marka Willischów, rodziców obecnego właściciela firmy. Lody były sprzedawane z okienka, a firma nosiła nazwę KrysMar, od imion jej założycieli. W tym samym miejscu powstała później pierwsza kawiarnia sprzedająca lody Willischów, gdzie na zapleczu rozpoczęła się produkcja lodów wg autorskich receptur, z naturalnych składników. W 2013 roku, kiedy firmę przejął syn, Robert Willisch, zostały podjęte decyzję o jej unowocześnieniu, odświeżeniu jej wizerunku, ulepszeniu receptur. Lodziarnie pod marką Willisch zaczęły powstawać w 2014 roku, najpierw w Pile, potem w kolejnych miastach; rozwinął się system franczyzowy i obecnie jest to sieć 33 punktów. W 2019 został również uruchomiony sklep internetowy, ruszyła sprzedaż lodów w kubeczkach. Kolejnym krokiem po debiucie lodów Bitcoin w sklepie internetowym producenta jest sprzedaż pierwszego lodziarskiego produktu w ogólnopolskiej sieci.

 


Lody Bitcoin to połączenie wanilii i karmelu z solą himalajską, czarny kolor nadaje im węgiel roślinny z kokosa. Skąd nazwa? Drugą odnogą rodzinnego biznesu Rafała Willischa jest firma Willisch Finance, w zainteresowaniach właściciela leżą kryptowaluty i rozwój technologii blockchain, stąd inspiracja do połączenia lodziarstwa z bitcoinem, stworzenia niestandardowych lodów, których wygląd i nazwą mają kojarzyć się z innowacyjnością, marką premium.źródło: https://willisch.pl/

 

zdjęcia: Willisch

ESS

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji