...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Premiera roku i nowy Mistrz Branży!

W czym tkwi fenomen bento cake? W jaki sposób bochenki Ryszarda Majchrowskiego utrzymują status kultowych od pół wieku? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep? A na naszej okładce - Szymon Sapieha, autor premiery roku - książki "Lody naturalnie".

Prowadzi własną lodziarnię, dostarcza lody do innych, jest popularnym i cenionym szkoleniowcem. A także organizatorem najbardziej wyjątkowego konkursu lodziarskiego w Polsce - Gelato Poland. Właśnie wydał własną książkę! Zapytany o to jaka przyświeca mu misja, odpowiada, że chce odświeżyć branżę, a jako dziecko dwójki nauczycieli od zawsze czuł potrzebę edukowania. Jedno jest pewne - goszczący na naszej okładce Szymon Sapieha mocno przyczynia się do tego, by ten sezon lodziarski był jeszcze ciekawszy. Rozmowę z nim znajdziecie na str. 8.

 


Niekwestionowanymi opiekunami polskiego lodziarstwa są także Sławomir Szewczyk (prezes firmy Sempre) i Krzysztof Smoleń (wiceprezes oraz główny technolog). Od dekad wspierają firmy lodziarskie szkoleniami oraz zaopatrzeniem technicznym i surowcowym. Obserwując od  dekad rynek od środka, dzielą się z naszymi czytelnikami ciekawymi spostrzeżeniami na temat sukcesu w branży. Z jakimi problemami lodziarstwo boryka się aktualnie? Czy cena porcji lodów powinna w tym sezonie wzrosnąć? Jaki typ witryny polecają, by skutecznie przyciągnąć klientów? Czytajcie na str. 14. 

 


Jak smakuje chleb wypiekany w tym samym stuletnim piecu, którego receptura nie zmieniła się od pierwszego założyciela firmy? Istna petarda! Tak określają bochenki pana Ryszarda Majchrowskiego nie tylko mieszkańcy Gdańska, ale z całej Polski. Niepozorna piekarnia zyskała w ostatnich latach miano kultowej. W czym tkwi jej fenomen? Zachęcamy do lektury artykułu na str.  26.

 


Z całą pewnością sukces każdego bochenka to przede wszystkim podstawowy jej surowiec, czyli mąka. W małych, kraftowych piekarniach używanie standaryzowanej mąki nie jest już trendy. Rzemieślnicy chwalą się, że stosują wyłącznie mąki bez dodatków lub ekologiczne, w sklepach wieszają specyfikacje mąki, zaświadczenia o braku glifosatu czy świadectwa polskiego pochodzenia. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta, a znajdziecie ją w artykule Mirosława Kurka na str. 32.

 


Polacy kochają pieczy, nic więc dziwnego że pszenny placek prosto z pieca, czyli pizza zrobił w naszym kraju aż taką furorę. Łukasz Hrabia wie o niej wszystko. Jest certyfikowanym pizzaiolo. Jednym tchem wymienia słynne włoskie pizzerie: Pizzarium Bonci w Rzymie, Pepe in Grani w Caiazzo, gdzie serwuje się pizzę okrągłą, wyrabianą wyłącznie ręcznie, czy wreszcie Pizzerię Da Michele w Neapolu, znaną tak z dobrej pizzy, jak i z kręcenia tam scen do filmu Jedz, módl się, kochaj. Jaka jest ta idealna pizza? Sprawdźcie na str. 44.

 


Na Instagramie i TikToku od kilku lat robi ogromne zasięgi. W Polsce dopiero zyskuje na popularności. Jednak wszystko wskazuje na to, że może stać się nieodzowną częścią oferty każdej pracowni tortów. Bento cake, bo o nim mowa to maleńki torcik mieszczący się w klasycznym boksie śniadaniowym, który można podzielić na 2-3 osoby. Dlaczego warto mieć go w ofercie? to doskonały sposób na zero waste w pracowni, radzi jego mistrzyni, Marta Chruściel, czyli Balonowa Mama. Zobaczcie jej słodkie dzieła na str. 48. 

 


W tym roku cena  tradycyjnego pączka z konfiturą różaną w 2024 roku wynosiła średnio 5,00 zł. Oczywiście można z tym dyskutować. Zależy ona bowiem od wielu czynników: składu i technologii produkcji, a także kosztów stałych przedsiębiorstwa. Czy jednak pączek może kosztować kilkanaście groszy, jak sugeruje jedna z ogólnopolskich sieci handlowych? Czy skrajne zaniżanie cen słodkości w marketach jest uczciwe i zgodne z prawem? Odpowiada prawnik, Karol Ważny, w artykule na str. 64.

 

 

ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY

Pobierz numer w PDF >

Kup bieżący numer Mistrza Branży w wersji drukowanej > 

 

Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
 

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji